Szykują się zmiany na jednym z tarasów widokowych Centrum Spotkania Kultur

Taras widokowy CSK czeka rewitalizacja
Taras widokowy CSK czeka rewitalizacja | fot. Andrzej Goliszek, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przygotowuje się do rewitalizacji jednego z tarasów widokowych.

Zmiana aranżacji przestrzeni tarasu widokowego

Chodzi o taras widokowy na poziomie +6. O planowanych zmianach mówi nam Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

„Nasza łąka kwietna znajdująca się na tarasach widokowych po kilku latach eksploatacji wymaga rewitalizacji, dlatego w przeprowadzonym przetargu została wyłoniona firma, która pracuje nad projektem zmian. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę” – mówi Andrzej Goliszek.

Co się zmieni na tarasie widokowym?

„Zakres prac będzie obejmował przebudowę komunikacji dla zwiedzających na terenie łąki, rozbudowę systemu nawadniania łąki oraz urozmaicenie roślinności łąki m.in. pod kątem dodatkowego pożywienia dla pszczół z naszej pasieki” – informuje Andrzej Goliszek.

Czy prace będą się wiązać z niedostępnością tarasu dla odwiedzających?

„Prace planowane są w okresie październik-grudzień 2022 r., czyli po sezonie wakacyjnym, więc nie będzie się to wiązać z utrudnieniami dla osób odwiedzających tarasy. Aranżacja przestrzeni łąki realizowana jest w porozumieniu z biurem architektonicznym Stelmach i Partnerzy” – tłumaczy Goliszek.

Kłopotliwa fasada CSK

Równolegle CSK prowadzi dialog technologiczny dotyczący planowanej modernizacji systemu do świecenia prezentacji multimedialnych, który często ulega awarii – chodzi o problemy ze sterownikami poszczególnych paneli.

„Czekamy na oferty z rozwiązaniami dotyczącymi modernizacji systemu świecenia prezentacji multimedialnych. Ekran LED jest obecnie nieczynny, mamy jednak możliwość wyświetlania prezentacji na fasadzie CSK z projektorów umieszczonych na pl. Teatralnym” – mówi Goliszek.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.