Ważny temat? Prześlij newsa!

Szwajcaria znosi kwarantannę dla Polaków. Stoki narciarskie otwarte

Spotted Lublin

Od soboty podróżni z Polski nie muszą już podlegać obowiązkowej kwarantannie po przyjeździe do Szwajcarii. Szwajcaria zdecydowała się także na pozostawienie otwartych stoków i ośrodków narciarskich. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego Szwajcarii dostosował listę kwarantanny na czas świąt. Nie ma już na liście od jutra, soboty, Macedonii Północnej, Portugalii, Polski, Węgier i Jordanii, a także następujących […]

stok góry narty śnieg narciarz

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Od soboty podróżni z Polski nie muszą już podlegać obowiązkowej kwarantannie po przyjeździe do Szwajcarii. Szwajcaria zdecydowała się także na pozostawienie otwartych stoków i ośrodków narciarskich.

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego Szwajcarii dostosował listę kwarantanny na czas świąt. Nie ma już na liście od jutra, soboty, Macedonii Północnej, Portugalii, Polski, Węgier i Jordanii, a także następujących regionów w krajach sąsiednich: Górnej Austrii, Styrii, Karyntii i Salzburga w Austrii oraz Emilii-Romanii we Włoszech.

Liczba infekcji w Szwajcarii należy do najwyższych w Europie. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie do początku przyszłego roku, powinny obowiązywać surowsze zasady. Rząd w Bernie zdecydował też, że od wtorku 22 grudnia może wprowadzić kolejne obostrzenia, w tym zamknięcia restauracji prawdopodobnie na miesiąc.

Stoki i ośrodki narciarskie mają być otwarte do 22 stycznia 2021 r. Na terenie ośrodków narciarskich obowiązkowo trzeba nosić maseczki. W gondolach kolejek będzie mogło przebywać dwie trzecie normalnie mieszczących się tam osób.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami rządu w Polsce od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. będzie obowiązywała narodowa kwarantanna. W tym czasie wszystkie stoki i ośrodki narciarskie mają być zamknięte.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check