Szturm kilku tysięcy migrantów na granicę z Polską. Zniszczyli fragment ogrodzenia

Migranci rozwalili fragment ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej
Migranci rozwalili fragment ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej

Szacuje się, iż w pobliżu granicy polsko-biłoruskiej może przebywać 3-4 tys. osób, które próbują przedostać się do Polski. Rząd udostępnia nagrania, na których widać, jak migranci niszczą ogrodzenie.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

„Dzisiaj mamy do czynienia z najtrudniejszą sytuacją od początku konfliktu na polsko-białoruskiej granicy” – powiedział rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. „U polskich granic jest około 3-4 tys. osób, które są w bezpośredniej bliskości granicy, a na terenie całej Białorusi około kilkunastu tysięcy ludzi jest gotowych przekroczyć polską granicę” – dodał.

„Spodziewamy się, że na polskiej granicy w najbliższym czasie może dojść do eskalacji działań, które będą miały charakter zbrojny. Dostępne są materiały, które pokazują, jak migranci próbują przedostać się na teren Polski. Widzimy, że w sposób siłowy była próba przerwania polskiej granicy” – mówi Müller.

Tu możemy zaobserwować próbę zniszczenia fragmentu granicy polsko-białoruskiej. Grupa około 800 osób próbuje siłowo przedostać się do Polski. Według Straży Granicznej nikomu nie udało się jeszcze przedostać na terytorium Polski.

Natomiast nagranie udostępnione przez MON przedstawia migrantów, którzy rozbili się z obozem wzdłuż granicy. Po drugiej stronie zasieków widać szeregi żołnierzy, policjantów w pancerzach i wojskowe ciężarówki.

Zobacz także: Setki migrantów chcą przebić się z Białorusi do Polski. Co się dzieje na granicy?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.