Setki migrantów chcą przebić się z Białorusi do Polski. Co się dzieje na granicy?

Setki migrantów na granicy polsko-białoruskiej w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy
Setki migrantów na granicy polsko-białoruskiej w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy | fot. MSWiA

W okolicy polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy przebywa ponad tysiąc migrantów. Około południa doszło do siłowej próby przebicia się przez granicę, która została udaremniona przez polskie wojsko.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej – 8 listopada

Dziś nagrano film przedstawiający setki migrantów przemieszczających się do polskiej granicy pod eskortą białoruskich sił bezpieczeństwa. Nagranie zostało nakręcone w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy.

Następnie pojawiła się informacja, że ​​białoruskie siły bezpieczeństwa wpuściły migrantów do strefy neutralnej między obydwoma krajami. Według szacunków, w strefie neutralnej przebywa ponad 1000 nielegalnych imigrantów. Większość z nich to Kurdowie.

Opublikowano film, na którym migranci przekraczają granicę białorusko-polską.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało na Twitterze wideo przedstawiające grupę migrantów próbujących przebić się przez ogrodzenie na granicy białorusko-polskiej.

„Polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana” – informuje MSWiA.

Po godz. 14 MSWiA poinformowało o kolejnych próbach forsowania granicy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.