Szpital z Lublina wysłał pacjentowi zaproszenie na szkolenie z wystawiania kart zgonu. Teraz przeprasza

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 z Lublina wysłał w grudniu pacjentowi zaproszenie na szkolenie z wystawiania kart zgonu. Placówka przyznaje się do błędu i przeprasza pacjenta za zaistniałą sytuację.

Bulwersujący incydent w lubelskim szpitalu

O sprawie jako pierwszy poinformował serwis Rynek Zdrowia. Według doniesień portalu, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie w grudniu wysłał pacjentowi zaproszenie z wystawiania kart zgonu.

„W załączeniu komunikat NFZ w sprawie zaproszenia na spotkanie dotyczące wystawiania kart zgonu po 01.01.2024 roku. Spotkanie w dniu dzisiejszym o godzinie 13.30 za pośrednictwem aplikacji Teams. Planowany czas spotkania: 60 minut. Link w załączeniu” – wiadomość e-mail o takiej treści otrzymał jeden z pacjentów onkologicznych SPSK nr 4 w Lublinie – ustalił Rynek Zdrowia.

Serwis Rynek Zdrowia podjął w tej sprawie interwencję. Szpital ustalił, że mail z zaproszeniem został błędnie zaadresowany przez sekretariat Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej. Szpital zapewnił, iż pomyłka dotyczy tylko jednej osoby, którą jako szpital chcą przeprosić za zaistniałą sytuację i zapewnić, że sprawa została potraktowana priorytetowo.

AKTUALIZACJA

Szpital zaprzecza, by adresat pomyłkowego maila był pacjentem placówki. Sprawa została zgłoszona do Inspektora Danych Osobowych. Sprawą zajmuje się również Rzecznik Praw Pacjenta, któremu szpital złożył szczegółowy raport.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.