Szpital dziecięcy w Lublinie dostał nowoczesny rezonans od WOŚP za 6 mln złotych

14409861 10153814103357414 2910562403561631330 o e1475045147351

Szpital dziecięcy w Lublinie we wtorek otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do leczenia małych pacjentów. Wartość daru wynosi około 6 mln złotych.

To pierwszy taki sprzęt w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Od teraz lekarze i mali pacjenci mogą korzystać z rezonansu magnetycznego. Służy do obrazowych badań pediatrycznych, układu nerwowego, jamy brzusznej, miednicy, badań ortopedycznych oraz elastografii wątroby, badania funkcjonalnego mózgu, spektroskopii mózgu i traktografii układu nerwowego, a nawet wykonywania rezonansu serca.

– To wyjątkowy dar dla naszego szpitala – podkreśla Jerzy Szarecki, Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego – Na badanie rezonansem magnetycznym przyjeżdżają do nas dzieci z całej Polski. O tak drogim i nowoczesnym aparacie nie moglibyśmy nawet marzyć, gdyby nie wsparcie Wielkiej Orkiestry.

Nowoczesny sprzęt, który trafił do Lublina ma wartość 6 milionów złotych. – Takie zakupy są dla nas zawsze ogromnym powodem do dumy – mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Dzięki temu, jak fantastycznie zagrali Polacy w 23. Finale Orkiestry, mogliśmy porwać się na zrealizowanie tak trudnego zadania, jak zakup dwóch rezonansów magnetycznych – dodaje Owsiak. Drugi aparat rozpocznie pracę w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

– To wielki dzień dla małych pacjentów Lubelszczyzny, którzy będą wreszcie badani tak nowoczesnym aparatem – dodaje Szarecki.

W dziecięcym szpitalu pracuje już 291 urządzeń medycznych z serduszkiem WOŚP, ich wartość przekracza w sumie 10 mln złotych.

(fot. WOŚP)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.