Sześć firm zainteresowanych dobudową drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu S19

Węzeł Kock Północ
Węzeł Kock Północ | fot. GDDKiA

Na obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej droga jest obecnie jednojezdniowa. Sześć firm jest zainteresowanych dobudowaniem drugiej jezdni S19.

Budowa drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej

W przetargu na dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi ekspresowej S19 złożono sześć ofert. Najtańsza opiewa na kwotę 183,4 mln zł. Złożyła ją firma Polaqua. Wartość najwyższej oferty, złożonej przez firmę Strabag, to 279,8 mln zł. Kwota przewidziana na sfinansowanie zamówienia to 203,6 mln zł.

„Oferty zostaną teraz przeanalizowane pod kątem formalnym i merytorycznym. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w I kwartale przyszłego roku” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Lublinie.

Wykonawcy zainteresowani realizacją inwestycji zadeklarowali skrócenie czasu, z 39 do 36 miesięcy, na prace projektowe i roboty wraz uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Do czasu robót nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca.

Jedną jezdnią jeździmy od 2011 roku

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku. Była to pierwsza trasa ekspresowa w woj. lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki.

„Dodatkowa, prawa jezdnia, którą teraz zrealizujemy, będzie miała ok. 7,8 km. W ramach inwestycji przebudowane zostaną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Planowane są również dwa mosty oraz dwa wiadukty, a także drogi obsługujące przyległy teren i przejścia dla małych zwierząt” – informuje Minkiewicz.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.