Szef PKN Orlen: „Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy będą obsłużeni”

Wzrost cen paliw na stacjach Orlen
Wzrost cen paliw na stacjach Orlen | fot. czytelniczka Beata

W czwartek kierowcy ruszyli na stacje paliw. Kierowcy zaczęli wykupywać paliwo, bo ulegli panice, na jakiej zależy Rosji. Wiele stacji z godziny na godzinę zaczęło windować cenę paliw, a niektóre wprowadziły limity.

Ceny paliw windują w górę

Drożeje paliwo. Szczególnie można było to zaobserwować w dniu wczorajszym, jak na wieli stacjach paliw cena paliw zmieniała się z godziny na godzinę. Na niektórych stacjach ceny „95-tki” zbliżają się do 6 zł. Pojedyncze stacje, głównie te prywatne, w czwartek podniosły cenę paliw do 9,99 zł za litr.

Do sprawy nienaturalnie wysokich cen paliw odniósł się Daniel Obajtek, prezes koncernu PKN Orlen.

„W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw” – napisał na twitterze Daniel Obajtek.

Aktualizacja. PKN Orlen rozwiązał umowę z 9 stacjami, które sztucznie zawyżały ceny paliw. Szczegóły w linku: https://spottedlublin.pl/pkn-orlen-rozwiazujemy-natychmiastowo-umowy-z-9-stacjami-sztucznie-zawyzajacymi-ceny/

Przed stacjami paliw kierowcy ustawiali się w długich kolejkach oczekując na możliwość zatankowania auta do pełna. Niektórzy w bagażniki zabierali wszystkie dostępne kanistry. Nie zabrakło również tych, który na stacje przyjeżdżali z mauzerami i beczkami na paliwo.

Zobacz także: Brak paliwa na stacjach? Kierowcy wpadli w panikę i ruszyli na stacje paliw (wideo, zdjęcia)

Szef PKN Orlen uspokaja kierowców

Prezes PKN Orlen zapewnił kierowców, że na stacjach Orlen nie zabraknie paliwa.

„W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw” – napisał Obajtek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.