PKN Orlen: „Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z 9 stacjami sztucznie zawyżającymi ceny”

Limity na paliwo na stacjach PKN Orlen
Limity na paliwo na stacjach PKN Orlen | fot. Dominik Wąsik

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział natychmiastowe rozwiązanie umowy z 9 stacjami benzynowymi, które kupują paliwo Orlenu i sprzedaje je z ok. 100 proc. marżą – benzyna i olej napędowy po 9,99 zł za litr.

PKN Orlen reaguje na ceny paliw 9,99 zł/l

„Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z 9 stacjami sztucznie zawyżającymi ceny. W drodze są wypowiedzenia dla właściciela 8 stacji kupujących nasze paliwa i 1 stacji korzystającej z naszego logo. Będziemy weryfikować wszystkie sygnały dotyczące manipulacji cenami i bezwzględnie je zwalczać” – napisał w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jest to skutek wczorajszych zdjęć, które trafiły do sieci. Widać na nich szokujące ceny paliw: 9,99 zł za litr benzyny i oleju napędowego. Już w czwartek prezes Orlenu zapowiedział, że wobec stacji, które kupują od PKN Orlen paliwo i narzucają bardzo dużą marżę, będą wyciągnięte konsekwencje.

Pisaliśmy o tym tu: https://spottedlublin.pl/szef-pkn-orlen-dostawy-paliw-sa-w-pelni-zabezpieczone-i-wszyscy-beda-obsluzeni/

Większość stacji pod szyldem PKN Orlen wprowadziło limity na paliwo. Na dystrybutorach kierowcy mogą znaleźć karteczki z informacją:

„Szanowni Państwo! Z uwagi na konieczność zapewnienia nieprzerwanego funkcjonowania stacji paliw, czasowo wprowadzamy możliwość tankowania tylko do 50 litrów i wyłącznie do zbiorników pojazdów mechanicznych. Dziękujemy za zrozumienie”

Oświadczenie PKN Orlen

„Wczoraj sprzedaż paliw na stacjach Orlen wzrosła skokowo nawet o 400%, dlatego apelujemy o nieuleganie panice. Dostawy na stacje są realizowane i paliwa nie zabraknie. Dziś odnotowujemy już mniejszy ruch na stacjach, jednak aby usprawnić ich pracę czasowo sprzedajemy paliwo wyłącznie do baków samochodów. Jednocześnie podkreślamy, że dysponujemy odpowiednimi zapasami zapewniającymi ciągłość dostaw i możliwość obsłużenia wszystkich klientów” – czytamy w oświadczeniu biura prasowego PKN Orlen.

Cena paliw na stacji Sodalit Paliwa w Lubartowie
Cena paliw na stacji Sodalit Paliwa w Lubartowie | fot. czytelniczka Magda

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Orlen na JPII LUblin chyba najdroższy w mieście najtańsze: on 6.09 95- 6.06

    SIC!!!