Brak paliwa na stacjach? Kierowcy wpadli w panikę i ruszyli na stacje paliw

Kolejka aut do stacji paliw przy ul. Kusocińskiego w Świdniku
Kolejka aut do stacji paliw przy ul. Kusocińskiego w Świdniku | fot. czytelnik Kamil

Atak Rosji na Ukrainę mocno odbiła się na notowaniach złotego. Na decyzję Putina zareagowały również rynki. Drożeje ropa i gaz. Cena baryłki ropy Brent przekroczyła dziś 100 dolarów. Należy spodziewać się podwyżek cen na stacjach paliw.

Ceny paliw na stacjach będą rosły

Rynki ropy naftowej reagują na inwazję Rosji na Ukrainę. Jeszcze w czwartkowy poranek cena baryłki ropy Brent wynosiła 95 dolarów, by po godzinie 15 wzrosnąć do 100,7 dolarów za baryłkę. Analitycy e-petrol.pl szacują, że już od piątku (25.02) ceny paliw w hurcie wzrosną nawet o 100 zł na metr sześcienny.

„Na rynku polskim również jednoznacznie prognozujemy podwyżki cen, a problemem może okazać się nie tylko wzrost cen, ale także normalna dynamika sprzedaży hurtowej. Dzisiaj docierają do nas informacje o ograniczeniach sprzedaży przez dużego dystrybutora hurtowego, tłumaczone sytuacją polityczną i niepokojami z niej wynikającymi” – piszą w komunikacie analitycy e-petrol.pl.

To w ciągu kilku najbliższych dni przełoży się na podwyżki cen paliw na stacjach nawet o kilkanaście groszy na litrze. Rozszerzenie się konfliktu może oznaczać dalsze podwyżki cen. Kierowcy wpadli w panikę i tłumnie ruszyli na stacje paliw. Przed wieloma stacjami utworzyły się sznury pojazdów oczekujących na dotankowanie się „do pełna”. Co niektórzy zabrali ze sobą dodatkowe kanistry.

Kierowcy informują, że paliwo na stacjach paliw w przeciągu ostatnich godzin zdrożało średnio o 20-30 groszy na litrze.

Zobacz również: Szef PKN Orlen: „Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy będą obsłużeni”

Poniżej publikujemy nagranie przedstawiającą kolejkę na wjeździe na stację paliw Orlen przy ul. Kusocińskiego w Świdniku.

Tu natomiast kolejka aut na drodze krajowej nr 19 w Niedrzwicy Kościelnej. Kierowcy oczekują na wjazd na teren stacji paliw Orlen.

Kolejka samochodów na stację paliw Orlen w Niedrzwicy Kościelnej
Kolejka samochodów na stację paliw Orlen w Niedrzwicy Kościelnej | fot. czytelnik Kamil

Czekamy na Wasze zdjęcia i relacje. Mail: redakcja @ spottedlublin.pl

limity na paliwo

brak paliwa na stacjach 2022

paliwo na stacjach

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.