Szczepionki na grypę w aptekach z ograniczeniami. Zmiany od 16 września

aptekarka podająca klientowi lek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ministerstwo Zdrowia wprowadza ograniczenia sprzedaży w aptekach szczepionek przeciw grypie. Zmiany zaczną obowiązywać od czwartku 16 września.

Ograniczenie sprzedaży szczepionek przeciw grypie w aptekach

Od 16 września 2021 r. ograniczenia dotyczyć będą produktów leczniczych Efluelda, Fluarix Tetra, Influvac, Influvac TetraVaxigripTetra sprzedawanych w aptekach oraz punktach aptecznych.

Na jednego pacjenta przysługiwać będzie nie więcej niż jedna ampułko-strzykawka na 180 dni. W przypadku dzieci poniżej 9. roku życia sprzedaż ograniczono do dwóch ampułko-strzykawek na pół roku.

Decyzja resortu zdrowia wynika z ogromnego zainteresowania szczepionkami na grypę, które apteki notują już od kilku tygodni. W aptekach brakuje szczepionek przeciw grypie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.