Szczepienie dzieci w wieku 12-15 lat od 7 czerwca. Poznaliśmy szczegóły

Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał Dworczyk

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko Covid-19 – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Jak podkreślił, będą to szczepienia w punktach szczepień, a od września w szkołach.

Szczepienie dzieci od 7 czerwca

„W związku z decyzjami EMA oraz rekomendacjami Rady Medycznej podjęliśmy decyzję, że od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci od 12 do 15 lat. Na razie dzieci będą szczepione w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych” – powiedział w trakcie wtorkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Od czerwca do końca wakacji dzieci będą mogły korzystać z istniejących już form i punktów szczepień, natomiast we wrześniu planowane jest uruchomienie akcji szczepień w placówkach oświatowych. – „Już w czerwcu rozpoczniemy akcję informacyjną w szkołach” – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Od 6 do 10 września dyrektorzy placówek będą zbierali kwestionariusze medyczne od zainteresowanych szczepieniami uczniów, natomiast w okresie 13–17 września planowana jest już akcja szczepień. Dzieci będą szczepione preparatem firmy Pfizer.

Do tej pory w Polsce wykonano blisko 20 mln 100 tys. szczepień.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.