Szarpanina, krzyki i wyzwiska. ZTM zmienia sposób uczestnictwa w przejazdach linią turystyczną T

Trolejbus Skoda na linii turystycznej
Trolejbus Skoda na linii turystycznej | fot. ZTM Lublin

Szarpanina, krzyki i wyzwiska — w takiej atmosferze przebiegało oczekiwanie na wejście do kursującego w niedzielę na linii turystycznej T trolejbusu Skoda. ZTM reaguje i zmienia sposób uczestnictwa w zwiedzaniu Lublina z pokładu zabytkowych pojazdów.

Zmiana sposobu zapisów na przejazdy linią turystyczną T

W okresie wakacyjnym każdy może odbyć podróż w przeszłość i poznać Lublin z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej: autobusu Jelcz 272 MEX o nazwie Gutek, oraz trolejbusu Skoda 9 Tr. Liczba miejsc siedzących dla pasażerów jest ograniczona w obu pojazdach. W Gutku jest 27 miejsc siedzących przeznaczonych dla pasażerów, a w Skodzie jest 26.

Zobacz także: Linia turystyczna „T” wraca na ulice Lublina. Na trasie trolejbus Skoda i autobus Gutek

Do tej pory o możliwości zajęcia miejsca w pojeździe linii turystycznej T decydowała wyłącznie kolejność zgłoszenia się pasażera na dany kurs, czyli ustawienie się w kolejce na przystanku koło Bramy Krakowskiej. Nie było możliwości wcześniejszego dokonania rezerwacji na jeden z dwóch niedzielnych kursów. Aż do dziś.

Kto pierwszy, ten lepszy

W poniedziałek (11.07) Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w zapisach na kursy zabytkowymi pojazdami.

„Z uwagi na niesłabnące zainteresowanie ze strony pasażerów wzięciem udziału w przejażdżce tegoroczną linią turystyczną oraz uporządkowanie systemu kolejkowego, ZTM w Lublinie uruchamia obowiązkowe zapisy na kursy Skody i Gutka. Na poszczególne kursy należy zapisać się mailowo na adres: liniatur[email protected]” – czytamy w komunikacie ZTM.

„Warunkiem uczestnictwa w wybranym kursie jest poprawna i potwierdzona przez ZTM w Lublinie rejestracja. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko uczestnika, adres e-mail, na który pasażer otrzyma potwierdzenie zapisu, datę i godzinę kursu, w którym chce wziąć udział oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych poprzez umieszczenie w mailu stosownych oświadczeń” – precyzuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W kursach realizowanych od 17 lipca mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które zapisały się na dany kurs mailowo i otrzymały potwierdzenie ze strony ZTM o pozytywnej rejestracji. Przed wejściem do pojazdu nastąpi weryfikacja danych uczestnika kursu z danymi podanymi w mailu. Osoby, których dane nie znajdą się na liście osób zarejestrowanych, nie zostaną wpuszczone do pojazdu.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Harmonogram kursowania do końca wakacji:

  • Skoda: 31 lipca oraz 14 i 28 sierpnia
  • Gutek: 17 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia

Wygrali silniejsi i sprytniejsi

Dlaczego ZTM zdecydował o zmianie uczestnictwa w kursach? Powodem była sytuacja z ubiegłej niedzieli (10.07), do której doszło na przystanku koło Bramy Krakowskiej. Pasażerowie pod jednym z postów ZTM-u na Facebooku nie ukrywali rozczarowania organizacją.

„Szkoda, że nikt nad tym nie panuje. Przed chwilą z kolejki wyszarpnięto kobietę, zwyzywano ją. Nawet kolejka nie obowiązuje, tylko kto silniejszy” – napisała jedna z pasażerek oczekujących na możliwość wejścia do zabytkowego trolejbusu.

„Ja niestety, na godz. 16 się z rodziną nie dostałam, ale poczekaliśmy na 17 i… niestety kierowca zaparkował w innym miejscu i już nie byliśmy pierwsi w kolejce. Tłum się przepychał, a jakiś świr tak się zaangażował w przepychanie, że uderzył mnie w głowę. Po tym jak zobaczyłam, że wepchną się do auta, ostatecznie zrezygnowaliśmy z tej wycieczki” – opisuje niedzielną sytuację jedna z mieszkanek.

Na linii turystycznej T obowiązują bilety czasowe minimum 40-minutowe papierowe i bilety okresowe (również z aplikacji Lubika) oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą (ważną od 1 lipca 2022 r.) oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 40-minutowe normalne i ulgowe w cenach odpowiednio: 4,00 zł i 2,00 zł.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Muszę was kiedyś odwiedzić, we Wrocławiu kupujemy bilety do autobusów a u was siekiera wystarczy 😂

  2. Ludzie to jednak prymitywni są. Najpierw psioczą że tabor stary zdezelowany, a jak się złom (Skoda na częściach Berlieta) pojawi to się tłuką który pierwszy.
    Lublin to i tak dziura jeśli chodzi o takie imprezy. Parę dni temu miała miejsce impreza komunikacyjna w Kraśniku -pare Ogórków (w tym bez dachu) Jelcze PR 110 i M11, Ikarusy, Autosany i najnowsze Many – tak na bogato było! W Lublinie wypuszczenie Gutka to są całe możliwości Lublina. Porażka!