Linia turystyczna „T” wraca na ulice Lublina. Na trasie trolejbus Skoda i autobus Gutek

Trolejbus Skoda 9 Tr po odrestaurowaniu
Trolejbus Skoda 9 Tr po odrestaurowaniu

To już jedenasty sezon wakacyjnej linii turystycznej „T”. Wszyscy chętni będą mogli zwiedzać Lublin na pokładzie zabytkowych pojazdów: autobusu „Gutek” i trolejbusu „Skoda”.

Linia turystyczna „T” Lublin 2022

W okresie wakacyjnym każdy może odbyć niezapomnianą podróż w przeszłość i poznać Lublin z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Obok znanego już Lublinianom autobusu Jelcz 272 MEX o nazwie Gutek na trasie pojawi się trolejbus Skoda 9 Tr, który został odrestaurowany przez miejską spółkę MPK Lublin.

Zobacz: Zakupiony na Ukrainie po okazyjnej cenie, odrestaurowany przez pracowników MPK Lublin

Tegoroczna linia turystyczna będzie kursować we wszystkie niedziele lipca i sierpnia, łącznie wykonując 18 kursów. Pojazdy pojawią się na trasie w wybrane niedziele wakacji. Lublin z pokładu Gutka będzie można zwiedzać 17 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia. Natomiast Skoda ruszy na ulice Lublina 3, 10 i 31 lipca oraz 14 i 28 sierpnia.

Trolejbus i autobus odjeżdżać będą z przystanku Brama Krakowska 03 na ul. Lubartowskiej o godz. 16:00 oraz 17:00 i kursować będą poniższymi ulicami:

GUTEK:

Lubartowska (Brama Krakowska 03) – al. Tysiąclecia – Ruska – Biernackiego – Prusa – Dolna 3 Maja – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – al. Kraśnicka – Zana – Bohaterów Monte Cassino – Armii Krajowej – Jana Pawła II – Filaretów – Głęboka – Narutowicza – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

SKODA:

Lubartowska (Brama Krakowska 03) – Obywatelska – Chodźki (pętla Chodźki-szpital) – Chodźki – Obywatelska – Unicka – Podzamcze – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka (pętla Majdanek) – Droga Męczenników Majdanka – Fabryczna – al. Unii Lubelskiej – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych „trajtków” i „ogórków”. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 40 minut.

Na linii „T” obowiązują bilety czasowe minimum 40-minutowe i bilety okresowe oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 40-minutowe normalne i ulgowe w cenach odpowiednio: 4,00 zł i 2,00 zł.

Liczba miejsc siedzących dla pasażerów jest ograniczona w obu pojazdach. W Gutku jest 27 miejsc siedzących przeznaczonych dla pasażerów, a w Skodzie jest 26. O możliwości zajęcia miejsca w pojeździe decyduje wyłącznie kolejność zgłoszenia się pasażera na dany kurs. Nie ma możliwości wcześniejszego dokonania rezerwacji. Każdy uczestnik podróży otrzyma pamiątkową kartkę pocztową.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.