Sypią się mandaty za picie alkoholu w Parku Ludowym. Strażnikom pomaga monitoring

Park Ludowy otwarty po przebudowie
Park Ludowy otwarty po przebudowie | Miasto Lublin

Sypią się pierwsze mandaty za picie w odnowionym Parku Ludowym. Wszystkie interwencje odbyły się dlatego, że osoby zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Mandat za spożywanie alkoholu w Parku Ludowym

Odnowiony Parku Ludowy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców Lublina, którzy wybierają go chętnie jako miejsce do odpoczynku czy aktywności fizycznej. Nie brakuje również osób, które wieczorami rozsiadają się na ławeczkach i spożywają alkohol.

Jak informuje lubelska Straż Miejska od 28 lutego do 15 kwietnia strażnicy miejscy ujawnili w Parku Ludowym 7 wykroczeń polegających na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym. Nałożyli 7 mandatów karnych. Mandat za to wykroczenie wynosi 100 zł.

Ostatnia taka interwencja miała miejsce w środę 14 kwietnia o godz. 22.30. Dyżurny Straży Miejskiej obserwujący obraz z kamer monitoringu miejskiego przekazał patrolowi informację o dwóch osobach spożywających alkohol w Parku Ludowym.

„Strażnicy podjęli interwencję i nałożyli stuzłotowe mandaty karne na sprawców wykroczenia” – mówi Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.