Sylwester bez fajerwerków. OBI rezygnuje ze sprzedaży sztucznych ogni

DSC04446
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Sieć marketów budowlanych OBI rezygnowała ze sprzedaży petard i fajerwerków przed Sylwestrem 2020. OBI swoją decyzję tłumaczy troską o zwierzęta i środowisko.

„Drodzy Klienci, w trosce o dobro zwierząt oraz ochronę środowiska zaprzestaliśmy sprzedaży fajerwerków” – czytamy w komunikacie prasowym na stronie OBI.

Takie same informacje znajdą na drzwiach wszystkich marketów budowlanych. Sieć OBI w Polsce liczy ponad 50 marketów, firma prowadzi również sprzedaż przez internet.

>CZYTAJ TAKŻE: Sylwester 2020/2021. Fajerwerki tylko w określonych godzinach

Aż 85 proc. Polaków lubi pokazy fajerwerków wynika z ubiegłorocznego raportu instytutu badania opinii publicznej Kantar Polska. Przeciwnego zdania jest tylko 10 proc. respondentów.

Ubiegłoroczne badanie Kantar „Postawy Polaków wobec fajerwerków” pokazało, że Polacy lubią fajerwerki. Ponad połowa badanych (56%) zadeklarowała zamiar kupna fajerwerków na Sylwestra (mężczyźni – 60% deklaracji, kobiety – 51%). Średnio respondenci planowali wydać na ich zakup 131 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.