Rusza Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Aukcja i pokaz koni (PROGRAM)

Od dziś do wtorku swoje święto w Janowie Podlaskim będą miały konie arabskie. Rusza Święto Konia Arabskiego i aukcje Pride Of Poland.

 

Dni Konia Arabskiego organizowane są w Janowie Podlaskim od 1969 roku. Najlepsze klacze i ogiery oceniane przez międzynarodowy skład sędziowski, emocjonujące aukcje Pride of Poland i Summer Sale, uroczyste parady oraz stajnie otwarte dla zwiedzających.

 

Najważniejszą częścią pięciodniowego święta jest Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich, podczas którego prezentowane są klacze i ogiery z selekcji rodzinnej hodowli. Konie są oceniane przez międzynarodowy skład sędziowski w 11 klasach wiekowych. Najlepsze walczą w kategoriach: Czempionat Polski Klaczy Młodszych, Czempionat Polski Ogierów Młodszych, Czempionat Polski Klaczy Starszych, Czempionat Polski Ogierów Starszych.

 

Święto Konia Arabskiego to też jedna z największych imprez handlowych dla koni arabskich na świecie. Tradycyjnie podczas wydarzenia odbywają się dwie aukcje: główna – Pride of Poland oraz Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale. W tegorocznym Pride of Poland weźmie udział 25 koni, w tym 24 klacze i 1 ogier. Na aukcję Summer Sale zostało wystawionych 29 klaczy.

 

Aukcja Pride of Poland od lat ściąga kupców z całego świata. Będą miłośnicy i hodowcy koni ze Stanów Zjednoczonych, z Europy, duża delegacja z Chin i oczywiście goście ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Kuwejtu.

 

Na terenie stadniny zorganizowana zostanie przestrzeń na kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich, a także produktów regionalnych. Święto Konia Arabskiego zostanie połączone z obchodami 200-lecia Stadniny w Janowie Podlaskim.

 

Bilety na Święto Konia Arabskiego można nabyć w przedsprzedaży na stronach www.tixer.pl i www.ticketpro.pl oraz w sklepach stacjonarnych sieci Saturn, MediaMarkt i Empik czy kioskach RUCHU.

 

Święto Konia Arabskiego – PROGRAM

11.08.2017 (piątek)
– 15:00-19:00 Plac Czempionatowy – Pokazy
– 19:45 Hala pokazowa – Pokaz koni z oferty Pride of Poland

12.08.2017 (sobota)
– 10:00-19:00 Plac Czempionatowy – Pokazy

13.08.2017 (niedziela)
– 10:00-12:00 Plac Czempionatowy – Pokazy
– 12:00 Obchody Jubileuszu 200-lecia SK Janów Podlaski, powitanie gości
– 14:30 Pokaz koni z oferty Pride of Poland i Letniej Aukcji Koni Arabskich (Summer Sale)
– 16:15 Oficjalny wyścig Koni Arabskich – tor SK Janów Podlaski
– 17:00 XLVIII Aukcja Pride of Poland – hala pokazowa

14.08.2017 (poniedziałek)
– 12:00-14:00 Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale
– 15:00 Parada Hodowlana Stadniny Koni Janów Podlaski
– 15:00-17:00 Otwarte stajnie

15.08.2017 (wtorek)
– Dni Otwarte w Stado Ogierów Białka/Stadnina Koni MichałówWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.