Trzy odkryte pływalnie, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw a także boisko wielofunkcyjne z siłownią i ścianą wspinaczkową. To pomysł na „Słoneczny Świdnik”.
Przed miesiącem zakończono trwające od lipca prace związane z wyburzaniem kompleksu sportowego przy ul. Fabrycznej. Teren został już oczyszczony z budynków.
Wśród obiektów zachowała się jedynie hala sportowa, którą czeka gruntowna przebudowa – informuje zastępca burmistrza Michał Piotrowicz – Jednak teraz chcemy skupić się na projekcie basenów krytych i odkrytych.
Koncepcja architektoniczno-budowlana kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej, nazwanego „Słoneczny Świdnik”, została już opracowana. Wykonawcę wybrano w drodze przetargu. Jest nim pracownia Schick Architekci z Rudy Śląskiej.
Inwestycja obejmuje, między innymi, trzy odkryte pływalnie, dostosowane do wieku użytkowników. Będzie można korzystać z urządzeń rekreacyjnych, zjeżdżalni, windy dla niepełnosprawnych i atrakcji wodnych. Powstaną również: wodny plac zabaw, budynek zaplecza socjalno-sanitarnego i technicznego, a także obiekt gastronomiczny.
Drugi etap budowy miałby się wiązać z powstaniem boiska wielofunkcyjnego, z możliwością gry w siatkówkę, koszykówkę, boiska do piłki plażowej, placu sprawnościowego, a także siłowni zewnętrznej i ścianki wspinaczkowej.
Na początku tygodnia świdnicki ratusz otrzymał dokument i na jego podstawie analizowane będą kolejne kroki związane z budową basenów.
Słoneczny Świdnik na planach
Burmistrz miasta zaznacza przy tym, iż obiekt zbudowany będzie według współczesnych, nowoczesnych technologii – Nie chcemy odtworzyć obiektów Avii, według stanu z lat 70. ubiegłego wieku – mówi burmistrz miasta, Waldemar Jakson.
– Pomimo wielkiego sentymentu do tamtych obiektów, musimy iść z duchem czasu, oferując mieszkańcom Świdnika obiekty dostosowane do obecnych potrzeb miasta, zarówno pod względem wielkości, jak i rozwiązań technicznych, biorąc także pod uwagę koszty utrzymania tego rodzaju infrastruktury. Pod przysłowiową lupę wzięliśmy miasto Lublin, które w swojej ofercie proponuje wiele pływalni, w tym basen olimpijski, z których korzystać mogą także świdniczanie. Nasza inwestycja musi być efektywnie zaplanowana, dostosowana do możliwości finansowych przyszłych użytkowników, w taki sposób, aby koszty utrzymania nie przerosły możliwości budżetu gminy – dodaje.
(fot. Słoneczny Wrotków, UM Świdnik)
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię