Świąteczne iluminacje w Lublinie już świecą [galeria zdjęć]

miasto 24
Świąteczna iluminacja w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia rozbłysły świąteczne iluminacje na deptaku i Starym Mieście. Dzięki tysiącom lampek, rozświetlonych gwiazd i ozdób wieczorami w mieście panuje niepowtarzalna aura.

W tym roku miasto postawiło na zakup prawdziwej choinki, która stanęła przed budynkiem Ratusza. Jest to 10-metrowe drzewko, które zostało przyozdobione złotymi ozdobami i światełkami.

Na latarniach i drzewach wzdłuż deptaka Krakowskiego Przedmieścia pojawiły się nowe elementy ozdobne w kształcie symetrycznych i geometrycznych wzorów świetlnych. Znalazło się też miejsce dla przestrzennego siedziska w formie bombki.

Na Starym Mieście i wzdłuż placu Litewskiego rozbłysły kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary. Przestrzenny duży Anioł ustawiony został przy Trybunale Koronnym, a dwa mniejsze znajdą się przy Szopce Bożonarodzeniowej, która w tym roku zlokalizowana zostanie na placu Litewskim (przed dawnym pedetem).

Tegoroczna iluminacja świąteczna została zaprojektowana w taki sposób, aby mogła być z roku na rok rozszerzana o nowe elementy. Nowa iluminacja kosztowała 150 tys. zł.

Co sądzicie o tej iluminacji? Dajcie nam znać w komentarzu pod artykułem!

>> Przejdź do galerii zdjęć świątecznej iluminacji

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.