Świąteczna atrakcja ciesząca się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów padła ofiarą aktu wandalizmu

Uszkodzona kula w karuzeli świątecznej na Placu Litewskim w Lublinie
Uszkodzona kula w karuzeli świątecznej na Placu Litewskim w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W ramach tegorocznej miejskiej iluminacji świątecznej Lublin zakupił karuzelę. Nowa atrakcje cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców, jak również turystów odwiedzających nasze miasto. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze uszkodzenia.

Karuzela w Lublinie uszkodzona

O pierwszej usterce najnowszej atrakcji tegorocznej miejskiej iluminacji świąteczno-noworocznej pisaliśmy zaledwie kilka dni temu. Wtedy awarii uległo ledowe oświetlenie jednego z koników karuzeli. Po naszej interwencji usterka została już usunięta. O tym pisaliśmy tu: Karuzela na Placu Litewskim działa od prawie tygodnia. Nowa atrakcja już wymaga naprawy

Przy okazji tego materiału do naszej redakcji napisał jeden z czytelników. Zwrócił on uwagę, że w karuzeli nie tylko oświetlenie jest uszkodzone. Jak się okazało, karuzela padła ofiarą aktu wandalizmu. Ktoś uszkodził złotą kulę z tworzywa nad jednym z koników. Po uszkodzeniu widać, że nie było to przypadkowe, a celowe działanie.

Przypomnijmy, że Lublin zakupił karuzelę na ok. 140 tysięcy złotych. Z atrakcji mieszkańcy i turyści mogą korzystać z niej za darmo. Wielu mieszkańców dziwi fakt, że przy karuzeli nie ma ochrony, która by pilnowała atrakcji i zwracała uwagę co niektórym jej użytkownikom. Karuzela będzie dostępna do pierwszych dni lutego.

Zdjęcia

Uszkodzona kula w karuzeli na Placu Litewskim w Lublinie
Uszkodzona kula w karuzeli na Placu Litewskim w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.