Karuzela na Placu Litewskim działa od prawie tygodnia. Nowa atrakcja już wymaga naprawy

Uszkodzone oświetlenie konika w karuzeli na Placu Litewskim
Uszkodzone oświetlenie konika w karuzeli na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Karuzela na Placu Litewskim cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, ale i tych starszych. By skorzystać z tej atrakcji, trzeba często ustawić się w kolejkę. Popularna atrakcja już wymaga naprawy.

Karuzela na Placu Litewskim w Lublinie

W zeszłym tygodniu na Placu Litewskim pojawiła się nowa atrakcja. Mowa o karuzeli, która jest częścią tegorocznej miejskiej iluminacji świąteczno-noworocznej. Obrotowa karuzela ma blisko 6 metrów średnicy, posiada 4 siedziska w postaci koników, a z zamontowanych głośników rozbrzmiewa świąteczna muzyka.

Konstrukcja jest ozdobiona tysiącami świateł LED. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale pozwala również na doskonałą zabawę przeznaczoną nie tylko dla najmłodszych. Zainteresowanie karuzelą jest tak duże, że często trzeba ustawić się w kolejkę. Napędzana jest przez użytkowników, którzy własnoręcznie będą mogli wprawić ją w ruch.

Karuzela już wymaga naprawy

Uszkodzeniu uległo oświetlenie jednego z koników. Jak doszło do uszkodzenia i kto to naprawi? W tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Lublin, który to odpowiada za miejską iluminację świąteczną.

„Właścicielem świątecznej karuzeli jest miasto, które na bieżąco monitoruje wszystkie potrzeby serwisowe. Jej tegoroczny koszt, wraz z projektem i wykonaniem, to około 140 tysięcy złotych” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Korzystanie z karuzeli jest bezpłatne. Atrakcja będzie dostępna do pierwszych dni lutego.

Aktualizacja: Świąteczna atrakcja ciesząca się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów padła ofiarą aktu wandalizmu

Zdjęcia

Uszkodzone oświetlenie konika na karuzeli
Uszkodzone oświetlenie konika na karuzeli | fot. Dominik Wąsik
Świąteczna karuzela na Placu Litewskim
Świąteczna karuzela na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.