Świadkowie Jehowy pod koniec czerwca zjadą się do Lublina. Organizują trzydniowy kongres na Arenie Lublin

Kongres Świadków Jehowy na stadionie Arena Lublin
Kongres Świadków Jehowy na stadionie Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

„Głośmy dobrą nowinę!” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Kongres Świadków Jehowy w Lublinie. Spotkanie, w którym udział wezmą tysiące osób, zacznie się w piątek 28 czerwca i potrwa przez trzy dni.

Kongres Świadków Jehowy w Lublinie 2024

Kongres Świadków Jehowy w Lublinie będzie trwał trzy dni, od piątku do niedzieli. Każdego dnia od 28 do 30 czerwca organizatorzy kongresu spodziewają się w Arenie Lublin ok. 9 tys. osób. Oprócz Lublina takie kongresy odbędą się jeszcze m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i kilkunastu innych miastach całego kraju. 

„W ubiegłym roku z kongresu w Lublinie w ciągu trzech dni skorzystało 27 tys. osób. Cieszymy się, że również tego lata wielu mieszkańców miasta i całego regionu będzie miało możliwość wysłuchać praktycznego i zachęcającego programu” – mówi Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy w Lublinie.

Jak nam przekazano, przed wyjazdem na takie wydarzenie we wszystkich zborach świadków Jehowy uczestnicy oglądają kilkuminutowe wideo „Przypomnienia dotyczące kongresów”. Można w nim zobaczyć na przykład… jak we właściwy sposób korzystać z usług hotelowych, w tym, żeby pamiętać o napiwkach dla obsługi.

„Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy to nie tylko dodatkowe grupy pozytywnie usposobionych turystów dla miast, ale i spory zastrzyk gotówki dla lokalnych, lubelskich sklepów, restauracji czy hoteli, w których goście będą wydawać pieniądze” – wskazał Robert Warda.

Głównym punktem kongresu będzie chrzest, który zaplanowano na sobotę w basenie ustawionym na murawie Areny Lublin. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, ile osób zostanie ochrzczonych. Podczas ubiegłorocznego chrztu do społeczności świadków Jehowy przystąpiło ponad 40 osób.

Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku: Zanurzyli się w basenie na Arenie Lublin, czyli chrzest świadków Jehowy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.