Świadek pomógł zatrzymać pijanego kierowcę MPK Lublin. Miał ponad 3 promile

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Czujność przechodnia pozwoliła zatrzymać pijanego kierowcę MPK Lublin, który poruszał się busem marki volkswagen. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dzisiaj na ul. Lipowej w Lublinie. Przypadkowy świadek przechodząc obok pracownika MPK Lublin, który opróżniał parkomat ze strefy płatnego parkowania z bilonów, poczuł od niego woń alkoholu. Po chwili mężczyzna wsiadł do samochodu służbowego marki volkswagen transporter.

Kierowca nie zareagował na reakcję świadka, który próbował mu uniemożliwić podróż i pojechał dalej. Świadek postanowił powiadomić o tym fakcie policję, która w mgnieniu oka na skrzyżowaniu ul. Lipowej, ul. Okopowej i ul. Skłodowskiej zatrzymała kierowcę.

„Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierowca miał około 3,4 promila w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany” – mówi Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji.

Co na to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie? – „No cóż, mogę powiedzieć… no brak słów. Mężczyzna musiał pić w czasie jazdy, bo rano w trakcie odprawy przeszedł kontrolę alkomatem. Pracował u nas od 3 lat, lecz po dzisiejszym wyczynie właśnie został zwolniony” – mówi Andrzej Satke, dyrektor ds. eksploatacyjny MPK Lublin.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.