Sukces „Łowców Głów” z Lublina: Zatrzymanie 73-latka Poszukiwanego za Pedofilię

Pedofil ze Świdnika
Jednostka Policyjna do spraw poszukiwań. Aresztowanie podejrzanego o pedofilię mężczyzny | fot. KMP Lublin

Dzięki międzynarodowej współpracy i zaangażowaniu „łowców głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, 73-letni mieszkaniec Świdnika poszukiwany za przestępstwa o charakterze pedofilskim został zatrzymany w Szkocji. Po dwóch latach poszukiwań i ukrywania się za granicą, mężczyzna wrócił do Polski, aby odbyć zasądzoną karę więzienia.

Jak Doszło do Zatrzymania?

Lubelscy policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób, współpracując z policją szkocką i Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji, wytropili poszukiwanego od 2021 roku 73-latka ze Świdnika. Mężczyzna ukrywał się na terenie Szkocji, mimo że był poszukiwany międzynarodowym nakazem aresztowania (TCA) i polskim listem gończym.

Areszt  Śledczy Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Areszt Śledczy Lublin

Historia Poszukiwań

  • Przestępstwo: W 2016 roku 73-latek dokonał innej czynności seksualnej wobec dziewczynki poniżej 15 roku życia.
  • Nakazy: Od grudnia 2021 roku mężczyzna był poszukiwany przez prokuraturę nakazem doprowadzenia. W lutym 2022 roku sąd wydał za nim list gończy.
  • Ukrywanie się: Po wydaniu nakazów, poszukiwany opuścił kraj i ukrywał się w Szkocji.

Kluczowe Działania Policji

Dzięki ścisłej współpracy między jednostkami policji w Polsce i Szkocji „łowcy głów” z Lublina byli w stanie ustalić miejsce pobytu poszukiwanego. Zatrzymanie 73-latka było możliwe dzięki sprawnej wymianie informacji i precyzyjnym działaniom operacyjnym.

„To kolejny sukces naszej jednostki, który pokazuje, jak ważna jest międzynarodowa współpraca w zwalczaniu przestępczości” — podkreślił jeden z funkcjonariuszy zaangażowanych w akcję.

telefon iphone ios
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Ekstradycja i Kara

Pod koniec ubiegłego tygodnia, po zakończonym procesie ekstradycji, 73-latek wrócił do Polski i został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę 2 lat pozbawienia wolności.

Jak Możesz Pomóc?

Policja przypomina, że każdy może pomóc w poszukiwaniach osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wszelkie informacje na ten temat można przekazywać bezpośrednio do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod numerem telefonu: 798 003 676.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.