Strzelał z wiatrówki do drzwi hali sportowej. Potem uciekał BMW przed policjantami

68 145854
17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej uciekał przed policjantami BMW | fot. KMP Biała Podlaska

Policjanci po pościgu zatrzymali 17-latka, który próbował uciec BMW przed funkcjonariuszami. Nastolatek odpowie też za uszkodzenie szyby w jednej ze szkół w Białej Podlaskiej.

Na początku kwietnia bialscy policjanci powiadomieni zostali o uszkodzeniu szyby w drzwiach hali sportowej jednej ze szkół na terenie miasta. Wartość hartowanej i zbrojonej szyby oszacowana została na kwotę 1000 zł. Funkcjonariusze ustalili, że do uszkodzenia doszło w wyniku strzału z broni śrutowej.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia osoby podejrzanej o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec miasta, który poszukiwany był przez bialskich funkcjonariuszy. W miejscu zamieszkania nastolatka mundurowi zabezpieczyli broń śrutową. Nastolatek próbował uniknąć odpowiedzialności ukrywając się przed policjantami.

W minioną środę przed południem na ul. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki BMW. Za jego kierownicą siedział poszukiwany nastolatek. Ten jednak pomimo dawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli.

Nie reagował też na znaki drogowe i sygnalizację świetlną, popełniając kolejne wykroczenia. Porzucił auto na jednej z ulic, w środku pozostawiając podróżujących z nim pasażerów. Auto należało do członka rodziny i zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym” – mówi Barbara Salczyńska – Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Tego samego dnia zatrzymany został w jednym z bialskich sklepów, gdzie próbował ukryć się przed policjantami. W pościg za nastolatkiem włączyli się również funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy będąc w czasie wolnym od służby natychmiast zareagowali.

Nastolatek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 17-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.