Ważny temat? Prześlij newsa!

Strzelał z wiatrówki do drzwi hali sportowej. Potem uciekał BMW przed policjantami

Spotted Lublin

  • Data publikacji: 26 kwietnia 2019, 11:08
  • Region

Policjanci po pościgu zatrzymali 17-latka, który próbował uciec BMW przed funkcjonariuszami. Nastolatek odpowie też za uszkodzenie szyby w jednej ze szkół w Białej Podlaskiej. Na początku kwietnia bialscy policjanci powiadomieni zostali o uszkodzeniu szyby w drzwiach hali sportowej jednej ze szkół na terenie miasta. Wartość hartowanej i zbrojonej szyby oszacowana została na kwotę 1000 zł. […]

17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej uciekał przed policjantami BMW | fot. KMP Biała Podlaska

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Policjanci po pościgu zatrzymali 17-latka, który próbował uciec BMW przed funkcjonariuszami. Nastolatek odpowie też za uszkodzenie szyby w jednej ze szkół w Białej Podlaskiej.

Na początku kwietnia bialscy policjanci powiadomieni zostali o uszkodzeniu szyby w drzwiach hali sportowej jednej ze szkół na terenie miasta. Wartość hartowanej i zbrojonej szyby oszacowana została na kwotę 1000 zł. Funkcjonariusze ustalili, że do uszkodzenia doszło w wyniku strzału z broni śrutowej.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili personalia osoby podejrzanej o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec miasta, który poszukiwany był przez bialskich funkcjonariuszy. W miejscu zamieszkania nastolatka mundurowi zabezpieczyli broń śrutową. Nastolatek próbował uniknąć odpowiedzialności ukrywając się przed policjantami.

W minioną środę przed południem na ul. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki BMW. Za jego kierownicą siedział poszukiwany nastolatek. Ten jednak pomimo dawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli.

Nie reagował też na znaki drogowe i sygnalizację świetlną, popełniając kolejne wykroczenia. Porzucił auto na jednej z ulic, w środku pozostawiając podróżujących z nim pasażerów. Auto należało do członka rodziny i zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym” – mówi Barbara Salczyńska – Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Tego samego dnia zatrzymany został w jednym z bialskich sklepów, gdzie próbował ukryć się przed policjantami. W pościg za nastolatkiem włączyli się również funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy będąc w czasie wolnym od służby natychmiast zareagowali.

Nastolatek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 17-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check