Strefa Kibica w Lublinie. Gdzie można obejrzeć mecze EURO 2024?

Kibice w Strefie Kibica
Kibice w Strefie Kibica | fot. MOSiR

Mistrzostwa Europy 2024 rozpoczną się w piątek, 14 czerwca. W meczu otwarcia zmierzą się Niemcy, gospodarz turnieju, i Szkocja. Pierwszy mecz reprezentacji Polski w niedzielę 16 czerwca. Gdzie w Lublinie można obejrzeć mecze EURO 2024 w oficjalnych strefach kibica? Sprawdźcie w naszym materiale!

Sprawdź, gdzie można obejrzeć mecze EURO 2024 w Lublinie!

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się w piątek, 14 czerwca. W meczu otwarciu Niemcy, gospodarze turnieju, zmierzą się z rywalem z ich grupy, Szkocją. Finał mistrzostw zaplanowano na 14 lipca na godzinę 21:00. Polacy swój pierwszy mecz zagrają w niedzielę, 16 czerwca. Start spotkania o godzinie 15:00.

Polska w fazie grupowej EURO 2024 zagra z:

  • Holandią (16 czerwca, 15:00, Hamburg),
  • Austrią (21 czerwca, 18:00, Berlin),
  • Francją (25 czerwca, 18:00, Dortmund).

W tym roku wszystkie mecze EURO 2024 w Niemczech wyemituje TVP. Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie będzie można oddać się piłkarskim emocjom w oficjalnych strefach kibica, czyli miejscach, które mają wykupioną specjalną licencję na pokazywanie transmisji z mistrzostw Europy.

Oficjalna Strefa Kibica w Lublinie została utworzona na terenie kompleksu „Playa Marina” nad Zalewem Zemborzyckim. Strefa Kibica będzie funkcjonowała od 14 czerwca do 17 lipca przy ul. Krężnickiej 6. Wyposażona jest w ekran o wymiarach 7×4 m, 900 miejsc siedzących, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych komfort oglądającym zapewni zadaszenie.

Wstęp do Strefy Kibica jest bezpłatny. Za wszystko płaci miasto.

„Strefa Kibica została zorganizowana w oparciu o umowę promocyjną. Tego typu działania są zlecane przez miasto podmiotom zewnętrznym. Po przeprowadzeniu rozeznania rynku, zadanie powierzono wykonawcy, który zaproponował najniższą cenę. Zrealizuje on świadczenia promocyjne i organizacyjne za kwotę ok. 50 tys. zł” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Przypomnijmy, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 'Bystrzyca’ nie zdecydował się na utworzenie Strefy Kibica, tak jak to miało miejsce podczas poprzednich mistrzostw. Wtedy mieszkańcy mogli wspólnie kibicować na parkingu przed Areną Lublin oraz obok Aqua Lublin. Dlaczego zdecydowano się akurat na Playa Marina, gdzie praktycznie są to obrzeża miasta i ciężko się tam jest dostać?

„Miejsce zostało wybrane ze względu na atrakcyjność lokalizacji, która ma znaczenie szczególnie w sezonie letnim. Strefa położona nad wodą, wykorzystująca walory otoczenia i infrastruktury jest znacznie ciekawszą propozycją” – wyjaśnia Justyna Góźdź.

I dodaje: „Obsługę komunikacyjną Strefy Kibica przy ul. Krężnickiej 6 zapewni nowo wybudowana pętla przy ul. Żeglarskiej oraz pobliskie przystanki komunikacji miejskiej tj. Marina NŻ, oraz Krężnicka – kemping NŻ. Dojście pieszo do tych miejsc zajmuje zaledwie kilka minut. Do dyspozycji pasażerów są linie nr: 1, 8, 15, 21, 25, 28, 37, 40 oraz linia nocna N1 kursująca w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę”.

Zmagania Polaków będzie można też zobaczyć w lokalach w Lublinie m.in.:

  • Focus Hotel Premium Lublin, ul. Podzamcze 1
  • Hotel Campanile Lublin, ul. Lubomelska 14-16
  • Parafia pw. Świętego Brata w Lublinie, ul. Willowa 15
  • Perła Sport Pub, ul. Stadionowa 1

Znacie więcej pubów, barów sportowych i restauracji w Lublinie? Wiecie, gdzie można jeszcze oglądać mecze podczas EURO 2024? Piszcie na adres redakcja[at]spottedlublin.pl. Portal Spotted Lublin wspiera lokalne biznesy, chętnie napiszemy też o innych miejscach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.