Strefa burz i opadów nasuwa się nad Lublin. Notowana jest bardzo duża aktywność elektryczna i lokalne podtopienia

burza
Burza | fot. Adobe Stock

Strefa burz i opadów nasuwa się powoli nad województwo lubelskie – tam w najbliższych godzinach prognozowana jest intensyfikacja zjawisk. Silne opady deszczu prowadzące do podtopień i zalań, miejscami grad. Notowana jest też bardzo duża aktywność elektryczna.

Silna burz nadciąga nad Lublin

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Lublina ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. W sobotę (5.08) prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 do 55 litrów wody na metr kwadratowy, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad o średnicy 1-2 cm.

Szczegóły w komunikacie pogodowym: Nadciągają burze i grad. Alert RCB. Wydano ostrzeżenia dla naszego województwa

Pogoda na sobotę 5 sierpnia dla województwa lubelskiego

W dzień początkowo zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, okresami większe przejaśnienia. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Miejscami również burze z gradem. Suma opadów do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25°C na zachodzie do 30°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6.08) zachmurzenie duże, we wschodniej połowie regionu przeważnie umiarkowane. Opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie regionu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Miejscami możliwe również burze. Temperatura minimalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni, okresami z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.