Strażacy ochotnicy organizują charytatywny kiermasz dla dwuletniej Wiktorii Dyś z Lublina

Strażacy ochotnicy organizują charytatywny kiermasz dla Wiktorii Dyś z Lublina

Przyjdź i pomóż Wiktorii! Strażacy z OSP Konopnica wraz z OSP Marynin organizują w sobotę charytatywny kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie dwuletniej dziewczynki.

Wiktoria urodziła się w Lublinie jako wcześniak z 33. tygodnia ciąży wraz z bratem bliźniakiem. Swoje pierwsze miesiące walcząc o życie spędziła w szpitalach: SPSK nr 1 i DSK w Lublinie. Wiktoria ma liczne wady genetyczne i nieprawidłowości ortopedyczne. Jest to niesamowicie rzadka choroba (pierwsze i jedyne dziecko w Polsce) zwana Femoral Facial Syndrome, która powstaje we wczesnym etapie ciąży z niewiadomego powodu, nie ma nawet polskiej nazwy.

Córka nie posiada 9 i 10 żebra, ma podwójne kości w dużym palcu u stopy, obie kości udowe są dużo za krótkie oraz powyginane, nie posiada kości łonowej, rzepki, ma zwichnięte oba biodra oraz stopę w ułożeniu piętowym. Obie nóżki są krótkie i różnych długości, posiadają bardzo silne przykurcze – jedna noga się w ogóle nie zgina, druga się nie prostuje. Prawej kości udowej praktycznie nie posiada, przez co kiedy będzie starsza, prawą stopę ma mieć na wysokości kolana lewej nogi” – mówią rodzice Wiktorii.

Wiktoria pół roku spędziła w gipsie ustawiającym stopę w prawidłowej pozycji. Jest stale rehabilitowana, aby możliwie jak najbardziej wspomóc ją w rozwoju, co przynosi już efekty. W Lublinie lekarze nie podjęli się leczenia Wiktorii. Rodziców skierowano do Poznania, gdzie jeżdżą na wizyty i konsultacje.

Przyszłość swoją i Wiktorki wiążemy z dr Dror Paley z USA, światowej sławy ortopedą, który jako jedyny jest w stanie pomóc nam uchronić naszą córkę przed wózkiem inwalidzkim. W Polsce nie dają jej szans, że będzie stała na własnych nogach bez jakichkolwiek protez czy ortez, gdyż wada jest zbyt poważna” – dodają rodzice.

Koszt wyjazdu do USA, operacji i rehabilitacji wyceniono na 1,5 mln zł!

Kiermasz charytatywny organizowany przez strażaków ochotników

Strażacy ochotnicy z OSP Konopnica wraz z OSP Marynin organizują w najbliższą sobotę, 18 maja, charytatywny kiermasz dla Wiktorii Dyś z Lublina, który ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie dwulatki z USA. Kiermasz odbędzie się w budynku remizy OSP w Konopnicy.

Wydarzenie rozpocznie się od godz. 10:00 kiermaszem darów i ciast. Organizatorzy kiermaszu apelują do ludzi dobrej woli. – „Na pewno każdy z nas posiada w domu przedmioty, sprzęt, pluszaki, zabawki i inne wartościowe rzeczy, których nie używa, a my moglibyśmy je sprzedać podczas kiermaszu. Dlatego bardzo Państwa zachęcamy do przekazywania nam zebranych przedmiotów” – apelują strażacy.

Osoby, które chciałaby przekazać jakieś przedmioty lub ciasto na kiermasz proszone są o kontakt z organizatorami pod nr tel. 502385628, 514980608, 507217796 lub 504036594. Jeśli możliwość by strażacy przyjechali i odebrali przedmioty na kiermasz.

Podczas kiermaszu przygotowano również wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. dmuchane miasteczko, trampoliny, animatorzy, konkursy i zabawy, przejażdżki konne i fotobudka. Ponadto zaplanowano również występ Orkiestry Dętej z Motycza, pokaz pierwszej pomocy, strażacki pokaz ratownictwa technicznego, licytację przedmiotów i rękodzieł oraz potańcówkę.

O jedzenie też nie ma co się martwić. Będą przekąski z grilla, grochówka po strażacku oraz golonka na kapuście.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.