Straż Miejska szuka nowych funkcjonariuszy. Ile można zarobić i jakie są wymagania?

IMG 20190924 135018
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska Miasta Lublin ogłosiła nabór na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Jeszcze w tym roku służbę ma rozpocząć 13 osób. Ile można zarobić i jakie wymagania trzeba spełnić?

To dobra szansa, by spełnić swoje marzenia z dzieciństwa o pracy w mundurze! Straż Miejska w Lublinie szuka funkcjonariuszy. Na wszystkich chętnych czeka 13 etatów na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Jest to pierwszy stopień zatrudnienia w straży miejskiej – okres próbny trwający nie więcej niż 12 miesięcy.

W tym czasie kandydat poddany zostaje podstawowemu szkoleniu, w czasie którego uczy się organizacji straży miejskiej, a także technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, podstawowych zagadnień z zakresu ruchu drogowego, elementów prawa karnego i administracyjnego, kryminalistyki i psychologii” – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Po szkoleniu kandydata czeka egzamin, który rozstrzyga o tym, czy nadaje się on stanowisko strażnika miejskiego. Jeśli wypadnie pozytywnie, otrzymuje umowę o pracę na czas nieokreślony i umundurowanie.

Wymagania

Kandydaci powinni mieć ukończone 21 lat, posiadać obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej średnie, być sprawnym pod względem fizycznym i psychicznym, mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej, mieć pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe” – wylicza Robert Gogola.

Dodatkowym atutem będzie:

+ wykształcenie wyższe o kierunku: prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe, ochrony środowiska, pedagogika;

+ udokumentowane, ukończone kursy i szkolenia: znajomość języków obcych, języka migowego, szkolenia z zakresu: samoobrony, sztuk walki, pierwszej pomocy, obsługi komputera;

+ udokumentowane uprawnienia specjalistyczne: ratownika medycznego, ratownika wodnego, sternika motorowodnego, instruktora sztuk walki, instruktora rekreacji ruchowej, zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, prawo jazdy min. kat. B;

+ doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy (Policja, Żandarmeria wojskowa);

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie osoby, która dopiero zaczyna pracę wynosi 2700 zł brutto, czyli nieco ponad 1950 zł „na rękę”. Bardziej doświadczeni funkcjonariusze mogą liczyć na dodatki za wieloletnią pracę, które wynoszą od 5 do 20% i są uzależniony od posiadanego stażu pracy.

Po 12 miesiącach szkolenia podstawowego aplikant przechodzi obowiązkowy egzamin. Po zdanym egzaminie ma możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awansu na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym 3000 zł brutto, możliwość dalszych awansów, „13-sta pensja”, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenia grupowe, bezpłatny basen, bezpłatne zajęcia z samoobrony z elementami technik i taktyk interwencji, zniżki na wydarzenia sportowe” – wyjaśnia Gogola.

Na złożenie dokumentów jest czas do 12 listopada. Szczegóły znajdziecie na stronie www.986.pl

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak widać na zdjęciu nie trzeba robić nic a w szczególności ignorować nielegalnie zaparkowane pojazdy.

  2. Ich zadania to odebranie zgłoszenia, przyjazd na miejsce, wykonanie kilku zdjęć i odjazd.
    Pozdrawiam

  3. Jeśli ktoś nie nadaje się do pilnowania stadionu Motoru Lublin, lub serków topionych w dyskontach, to może „aplikować ” na etat w SM. Może odnajdzie sens życia.