Straż Miejska ma nowy samochód do łapania zwierząt

p1110175 e1479369306488

Lubelska Straż Miejska zakupiła nowy pojazd, który wyposażony został w sprzęt do chwytania i transportu zwierząt.

– W celu sprawnej i szybkiej realizacji licznych zgłoszeń mieszkańców dotyczących błąkających się po ulicach miasta zwierząt, zakupiliśmy nowy pojazd. Będzie służył do chwytania i transportu zwierząt – informuje Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Jest to samochód marki Volkswagen Transporter. Wyposażony został w specjalistyczny sprzęt do chwytania i transportu zwierząt m.in.: chwytaki na psy i koty, klatki pułapki na zwierzęta, smycz zaciskową, siatki weterynaryjne, ultradźwiękowe odstraszacze oraz kompas GPS.

– Dzięki nowemu wyposażeniu interwencje dotyczące bezpańskich zwierząt pojawiających się na terenie Lublina będą przeprowadzane z jeszcze większą skutecznością niż dotąd – dodaje Bańka.

Eko-patrol nadal będzie też prowadził dotychczasowe działania pod kątem wykrywania i karania sprawców wykroczeń przeciwko porządkowi i czystości w mieście.

Pojazd kosztował 178 900 zł i dostarczyła go firma MODUL-SYSTEM Polska Sp. z o.o. z Jaworowa, która była jedynym oferentem. Auto ma 24 miesięczną gwarancję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.