Straciła ponad 120 tys. zł. 39-latka myślała, że inwestuje w kryptowaluty

karta kredytowa telefon laptop bankowość
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Mieszkanka powiatu lubelskiego straciła ponad 120 tysięcy złotych, po tym, jak skusiła ją obietnica szybkiego zarobku w kryptowaluty. Na jej oczach oszuści wypłacali pieniądze.

Oszustwo na kryptowaluty

W piątek (20.01) 39-latka z powiatu lubelskiego powiadomiła policjantów o oszustwie. Kobieta oświadczyła, że chciała zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodziła się ofertę brokera, który do niej zadzwonił z propozycją inwestowania. Mężczyzna zaproponował 39-latce, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy dla 39-latki.

Konsultant polecił jej zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi. Po zainstalowaniu aplikacji, kobieta przekazała „doradcy” numer połączenia z aplikacją. To pozwoliło sprawcom dowolnie dysponować oszczędnościami 39-latki. Wszystkie czynności niemal działy się na oczach i za zgodą pokrzywdzonej, która wierzyła, że jest to element inwestycji. Kobieta straciła ponad 120 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.