Strabag przebuduje ważne skrzyżowanie. Będą pasy do skrętu w lewo i w prawo. Ma być bezpieczniej i sprawniej

Firmy zainteresowane przebudową skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną oczekują większych środków, niż planował wydać ratusz
Firmy zainteresowane przebudową skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną oczekują większych środków, niż planował wydać ratusz | fot. Dominik Wąsik

Miasto wybrało ofertę pruszkowskiego Strabaga za najkorzystniejszą w przetargu na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną w Lublinie. Prace będą o 800 tys. zł droższe, niż zakładał lubelski ratusz.

Wykonawca przebudowy skrzyżowania wybrany

O zlecenie walczyły dwie firmy: KPRD z Lublina (12,1 mln zł) i Strabag z Pruszkowa (11,5 mln zł). Zarząd Dróg i Mostów zamierzał wydać na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną kwotę 10,7 mln zł. ZDiM miał dwie możliwości: dołożyć do najtańszej oferty lub unieważnić postępowanie i rozpisać je na nowo.

Finalnie miasto zdecydowało się dołożyć środki do wysokości najtańszej oferty złożonej przez pruszkowski Strabag, czyli ok. 800 tys. zł. Teraz firma została wezwana do podpisania umowy. Ma to nastąpić w najbliższych tygodniach.

Ma być bezpieczniej

Planowany zakres prac na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną zakłada dobudowanie pasów do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa oraz dodatkowego pasa w ul. Doświadczalnej (wydzielony pas do skrętu w lewo, drugi pas prosto-prawo), budowę sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego oraz chodników.

W ramach inwestycji drogowcy wykonają również ścieżkę rowerową i przebudują zatoki autobusowe. Powstanie też nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej — wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.