Startują Lublinalia 2023. Cztery dni koncertów na terenie Browaru Perła Lublin. Jak dojechać, utrudnienia, pogoda

Zamknięcie ul. Bernardyńskiej w związku z organizacją Lublinaliów
Zamknięcie ul. Bernardyńskiej w związku z organizacją Lublinaliów | fot. Dominik Wąsik

Cztery lubelskie uczelnie po raz pierwszy organizuje Lublinalia. Na największej studenckiej imprezie we wschodniej Polsce wystąpią m.in. Kult, Mrozu, Kacperczyk, Video, czy White 2115. Sprawdź, jak dojechać na teren Browaru Perła, oraz jaka będzie pogoda w poszczególnych dniach wydarzenia.

Lublinalia Lublin 2023

W Lublinie rozpoczyna się największa studencka impreza we wschodniej Polsce – Lublinalia 2023. Na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 5 wystąpią topowe gwiazdy z naszego kraju. W czwartek na scenie zobaczymy Snail’s Club, Hodaka i Video. W piątek usłyszymy na scenie m.in. Baranovskiego, Margaret, The Dumplings i braci Kacperczyk. W sobotę wystąpią: Young Igi, Kuban, White 2115 i Kult. Natomiast w niedzielę dla lubelskiej publiczności zagrają: Zalia, Michał Szczygieł, Julia Wieniawa i Mrozu.

Szczegóły: Lublinalia 2023 – harmonogram. Mrozu, Kacperczyk, White 2115, Kult. Rozpiska godzinowa

Osoby małoletnie tylko z opiekunem

Zgodnie z regulaminem imprezy, na teren wydarzenia zostaną wpuszczone osoby pełnoletnie. Osoby małoletnie, które nie ukończyły 16 lat, mogą wejść na teren imprezy tylko z pełnoletnim opiekunem. Przy wejściu będą sprawdzane legitymacje/dokumenty potwierdzające wiek uczestników.

Należy pamiętać, że na teren imprezy nie wniesiemy m.in. broni, materiałów pirotechnicznych, opakowań szklanych, przedmiotów mogących zagrażać życiu lub zdrowiu ludzkiemu (kije, rurki, noże), alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych, a także zwierząt (nie dotyczy psa asystującego osoby niepełnosprawnej).

Zobacz również: Lublinalia 2023 Lublin startują w tym tygodniu. Na terenie Browaru Perła stanęła barwna scena

Jak dojechać: organizacja ruchu wokół imprezy

W związku z odbywającymi się Lubelskimi Dniami Kultury Studenckiej Lublinalia 2023, w dniach 18-21 maja zamknięta dla ruchu zostanie ul. Bernardyńska na odcinku od ul. Miedzianej do ul. Zamojskiej. Zakaz ruchu będzie obowiązywał każdego dnia od godziny 17:00 do późnych godzin nocnych. Przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu to noc z 21/22 maja.

Kierowcy zostaną skierowani na objazd z pl. Wolności do ul. Zamojskiej przez ul. Dolna Panny Marii, natomiast z ul. Bernardyńskiej zostanie utrzymany przejazd przez ul. Miedzianą do ul. Wyszyńskiego. Natomiast na wspomnianym odcinku utrzymany zostanie ruch komunikacji miejskiej.

Najlepszym sposobem dotarcia na teren imprezy będzie komunikacja miejska. Najbliższe przystanki MPK to: Zamojska (linie: 1, 3, 6, 7, 13, 17, 23, 55, 156, 159, 160, 950, N3) oraz Plac Wolności (linie: 3, 4, 7, 13, 39, 55, 159, N1, N2, N3). Wejście na teren Lublinaliów znajduje się od strony ul. Bernardyńskiej 15 (brama główna Browaru Perła Lublin).

Zobacz także: Jak wrócić po Lublinaliach? ZTM uruchomi dodatkowe kursy nocnych linii po koncertach

Pogoda Lublin na Lublinalia

  • 18 maja (czwartek): ciągłe opady deszczu do późnych godzin nocnych
  • 19 maja (piątek): bez opadów
  • 20 maja (sobota): możliwe opady deszczu
  • 21 maja (niedziela): bez opadów

Aktualizacja: Wybieracie się na Lublinalia? Koniecznie zabierzcie ze sobą kalosze! Organizatorzy walczą z błotem [ZDJĘCIA]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.