Wybieracie się na Lublinalia? Koniecznie zabierzcie ze sobą kalosze! Organizatorzy walczą z błotem

Błoto na Lublinaliach
Błoto na Lublinaliach | fot. Dominik Wąsik

Odliczamy godziny do rozpoczęcia Lublinaliów, a organizatorzy robią wszystko, by uczestnicy imprezy mimo niesprzyjających warunków pogodowych mogli się bezpiecznie bawić. Obecnie największym problemem jest błoto, które zalega na terenie strefy koncertowej.

Organizatorzy walczą z trudnymi warunkami

Od kilku dni trwają przygotowania do największej studenckiej imprezy we wschodniej Polsce – Lublinalia 2023. Koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej odbędą się na terenach zielonych Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie. W przygotowaniach na pewno nie pomagają warunki trudne atmosferyczne.

Od środy (17.05) w Lublinie występują opady rzęsistego deszczu. Teren Parku Rusałka w sąsiedztwie Browaru Perła, gdzie ulokowano strefę koncertową, jest tak podmokły, że ziemia nie przyjmuje już wody, a rozjeżdżona przez pojazdy zieleń zamieniła się w błoto. Organizatorzy robią wszystko, by przygotować podłoże do wejścia publiczności na teren imprezy.

Przed sceną rozkładane są specjalne maty, które mają spowodować, że uczestnicy imprezy nie będą brodzić bezpośrednio w błocie. Na miejscu pracuje też koparka, która usuwa nadmiar błota, pakując go na podstawioną wywrotkę. Według prognoz padać ma do piątkowego (19.05) poranka.

Weź kalosze!

Organizatorzy Lublinaliów apelują, by zabrać ze sobą kalosze lub inne nieprzemakające obuwie. Warto zaopatrzyć się również z nieprzemakalną odzież lub parasol bez ostrego zakończenia.

Czytaj więcej: Startują Lublinalia 2023. Cztery dni koncertów na terenie Browaru Perła Lublin. Jak dojechać, utrudnienia, pogoda

Zdjęcia z przygotowań

Walka z błotem na Lublinaliach
Walka z błotem na Lublinaliach | fot. Dominik Wąsik
Walka z błotem na Lublinaliach
Walka z błotem na Lublinaliach | fot. Dominik Wąsik
Walka z błotem na Lublinaliach
Walka z błotem na Lublinaliach | fot. Dominik Wąsik
Walka z błotem na Lublinaliach
Walka z błotem na Lublinaliach | fot. Dominik Wąsik

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.