Start Lublin wygrywa na wyjeździe z Toruniem – zwycięstwo na otwarcie sezonu

koszykarze

Polski Cukier Start Lublin świetnie rozpoczął nowy sezon, wygrywając w pierwszej kolejce na wyjeździe z Arrivą Polski Cukier Toruń. Mecz był pełen emocji, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w końcowych minutach czwartej kwarty. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego utrzymali przewagę i zakończyli spotkanie wynikiem 96:90.

Zacięta walka od pierwszych minut

Już od początku meczu widać było, że obie drużyny są zdeterminowane, aby dobrze rozpocząć sezon. Pierwsza połowa była wyrównana, a wynik do przerwy – 48:44 na korzyść Lublina – pokazywał, jak blisko siebie były oba zespoły. Trener Kamiński docenił walkę swoich zawodników, którzy po przerwie potrafili zwiększyć przewagę.

„Startowcy” utrzymują przewagę w emocjonującej końcówce

W trzeciej kwarcie Polski Cukier Start Lublin zbudował przewagę sięgającą 12 punktów, lecz drużyna z Torunia nie zamierzała się poddawać. Torunianie gonili wynik do samego końca, ale to czerwono-czarni zachowali więcej zimnej krwi w decydujących momentach. Mimo nacisku gospodarzy, lublinianie utrzymali kontrolę nad spotkaniem.

Najważniejsze informacji:

• Początek sezonu: Start Lublin wygrywa na wyjeździe z Arrivą Toruń
  • Wynik końcowy: 96:90 dla Polskiego Cukru Startu Lublin
  • Najlepszy strzelec: Lecomte z Lublina zdobył 23 punkty

Bohaterowie meczu – indywidualne występy

Najlepszym strzelcem meczu był Lecomte, który zdobył 23 punkty dla Lublina. Po stronie Torunia wyróżnił się Ertel, który zainkasował aż 29 punktów. Ostatecznie to jednak większa zespołowość drużyny z Lublina pozwoliła na zachowanie przewagi i pewne zwycięstwo.

Czy waszym zdaniem zwycięstwo Polskiego Cukru Startu Lublin w pierwszej kolejce zapowiada udany sezon? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!