Starszy mężczyzna dostał zawału na ulicy. O jego życie walczyli przejeżdżający obok policjanci

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina uratowali 72-latka, który dostał zawału na ulicy. Mężczyzna leżał nieprzytomny na chodniku. Mundurowi natychmiast podjęli czynności reanimacyjne, dzięki którym przywrócili czynności życiowe u starszego mężczyzny.

Na ulicy dostał zawału

Do zdarzenia doszło w czwartek (2.03) około godz. 11.30 na al. Kraśnickiej w Lublinie. Patrol mundurowych z 7. komisariatu przejeżdżając, zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Funkcjonariusze od razu zareagowali i zatrzymali radiowóz.

Okazało się, że starszy mężczyzna jest nieprzytomny. Mundurowi od razu udrożnili mu drogi oddechowe i rozpoczęli działania reanimacyjne. Po około minucie poszkodowany odzyskał świadomość i zaczął sam oddychać – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze zajęli się 72-latkiem do czasu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia. Ratownicy zbadali mieszkańca Lublina i stwierdzili, że przeszedł zawał serca. Na szczęście pomoc przyszła w odpowiednim momencie i udało się uratować życie 72-latka.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Reakcja policjantów sierż. szt. Dawid Czubak oraz sierż. Mirosław Orłowski spotkała się z podziękowaniami ze strony rodziny poszkodowanego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.