Stanin: Mężczyzna znalazł na swoim polu minę przeciwpiechotną

mina przeciwpiechotna

Jeszcze dziś saperzy mają usunąć minę przeciwpiechotną, którą na swoim polu znalazł mieszkaniec gminy Stanin. Niewybuch został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na terenie powiatu łukowskiego odnaleziony został niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy tego regionu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach, czy też podczas pobytu w lesie.

Tym razem wybuchowe znalezisko przypadkowo odnalazł mieszkaniec gminy Stanin. Mężczyzna pracując na polu znalazł przedmiot przypominający niewybuch i natychmiast powiadomił policję. Okazało się, że jest mina przeciwpiechotna pochodząca z czasów II wojny światowej.

Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Wkrótce na miejsce przybędą saperzy, którzy zabiorą minę do neutralizacji na poligonie.

(fot. policja)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.