Stalkerzy nękali 17-latkę, przed jej domem zostawili znicz. Grozili pobiciem

znicz świeczka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lata, którzy odpowiedzą za nękanie 17-latki. Mężczyźni grozili nastolatce pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć.

Zatrzymani za nękanie 17-latki

Policjanci z Chełma otrzymali w ubiegłym tygodniu informacje o groźbach i nękaniu 17-latki przez dwóch znanych jej mężczyzn.

Z ustaleń śledczych wynika, że od połowy stycznia otrzymywała od nich, za pośrednictwem mediów społecznościowych, obraźliwe filmiki i wiadomości tekstowe.

Grozili jej też pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć. Któregoś dnia postawili pod bramą ogrodzenia posesji, na której zamieszkuje, wypalony znicz.

Policjanci zatrzymali w poniedziałek w tej sprawie dwóch mieszkańców gminy Chełm w wieku 19 i 22 lat. Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli tym, że nastolatka miała wcześniej źle o nich mówić.

Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty stalkingu. Zastosowano też wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i wszelkiego kontaktowania się z nią.  

Mężczyznom może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.