Miasto pozyskało ponad 637 tys. zł. Środki pozwolą między in. na zakup wyposażenia, a także minibusów, które zwiększają mobilność podopiecznych. Inwestycje poprawią warunki techniczne budynków, w których jest prowadzona terapia zajęciowa uczestników, ale również warunki pracy zatrudnionych w warsztatach terapeutów.
Rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niezdolnych do pracy
Lubelskie warsztaty terapii zajęciowej stwarzają osobom z niepełnosprawnościami niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Instruktorzy wspierają uczestników terapii w pozyskiwaniu lub przywracaniu umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia, a dzięki Indywidualnym Programom Rehabilitacji podopieczni nabywają kompetencje ważne w różnych sferach życia. Wspólnie z lubelskimi organizacjami realizujemy cel, jakim jest poprawa jakości życia naszych mieszkańców z niepełnosprawnościami, co jest jednym z priorytetów prowadzonej przez Miasto Lublin polityki społecznej. Dzięki pozyskiwanym środkom warsztaty terapii zajęciowej będą jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla korzystających z nich osób oraz zatrudnionych tam fachowców. Wpłynie to też bezpośrednio na jakość i skuteczność prowadzonej wśród uczestników rehabilitacji – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.
Czytaj również: Zwiedzaj Lublin z pomocą telefonu i technologii AR — zobacz zabytki, których już nie ma
Poprawa infrastruktury i wyposażenia
W 3 warsztatach terapii zajęciowej działających na terenie Lublina realizowane będą działania, dzięki którym poprawi się ich infrastruktura i pojawi się potrzebne wyposażenie.
Dzięki pozyskanym środkom zostaną zakupione m.in.: zestawy komputerowe z oprogramowaniem, kserokopiarki i drukarki, formy gipsowe do pracowni plastyczno-ceramicznej oraz specjalistyczne oprzyrządowanie do pracowni technicznej oraz meble stanowiące wyposażenie warsztatów.
W jednej z placówek przeprowadzone będą prace, w wyniku których zwiększy się przestrzeń służąca rehabilitacji.
Zobacz: Program Lubliner Festival 2023. Liczne koncerty z gwiazdami, warsztaty, wystawy i nie tylko
Specjalistyczne mikrobusy
Istotnym ułatwieniem dla instytucji i osób działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami będzie też kupno samochodów. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na nabycie 3 specjalistycznych mikrobusów. Pojazdy są dostosowane do bezpiecznego przewozu osób z niepełnosprawnościami ruchu.
Z efektów dofinansowania skorzysta łącznie 90 uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz około 100 osób w placówkach służących rehabilitacji.
Sprawdź: Chciała przekupić egzaminatora. Grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Pomoc finansowa zostanie skierowana do:
- Fundacji Teatroterapia Lubelska na poprawę funkcjonowania warsztatu terapii zajęciowej przy ul. Jastrzębiej 3,
- Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” na poprawę funkcjonowania warsztatu terapii zajęciowej przy ul. Głuskiej 138,
- Fundacji Aktywator na poprawę funkcjonowania warsztatu terapii zajęciowej mieszczącego się pod adresem al. Spółdzielczości Pracy 65,
- Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo na likwidację barier transportowych w placówce służącej rehabilitacji,
- Fundacji Fuga Mundi z ul. Hutniczej 20b na likwidację barier transportowych w placówce służącej rehabilitacji,
- Archidiecezji Lubelskiej na likwidację barier transportowych w Domu Księży Emerytów przy ul. Bernardyńskiej 7.
Dofinansowanie pochodzi z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę na jego realizację Miasto podpisało z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z końcem lipca br.
Co sądzicie o takiej pomocy? Gdzie powinna jeszcze trafić taka pomoc?
Dodaj swój komentarz anonimowo
Najnowsze posty
Dom pomocy społecznej dla osób nielnosprawnych fizycznie ul.kosmonautow 78 kompletny brak fizjoterapeutów tzn są ale nie uczestniczą w rechabilitacji
WTZ przy ul. Wallenroda, nie ma busa do przewożenia osób niepełnosprawnych
Dodaj opinię