SPSK4 wstrzymał przyjęcia pacjentów na SOR. Brakuje lekarzy, pielęgniarek i ratowników

ambulans karetka pogotowia ratunkowego
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie przestał przyjmować pacjentów. Jest to spowodowane brakiem lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy poszli na zwolnienia lekarskie.

Zamknięty SOR Jaczewskiego

W piątek przed SOR-em szpitala SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ustawiła się kolejka karetek z pacjentami. Nie zostali oni jednak przyjęci, ponieważ z powodu absencją pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dyrekcja szpitala zdecydowała o wstrzymaniu funkcjonowania SOR-u do odwołania. Tego dnia do pracy nie przyszło większość lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

„Potwierdzamy, iż część pielęgniarek i ratowników medycznych oraz kilkoro lekarzy okazało zwolnienia lekarskie – jest to grupa stanowiąca znaczącą część całego personelu SOR w naszym szpitalu. Nikt nie złożył wypowiedzenia” – czytamy w przesłanym komunikacie dyrekcji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

„Nikt nie złożył wypowiedzenia” – zapewnia Alina Pospischil, rzeczniczka placówki. „Nie mamy uprawnień, by weryfikować zasadność zwolnień, jednak przypuszczalnym motywem może być brak zakwalifikowania SOR do II poziomu zabezpieczenia covidowego przez Ministerstwo Zdrowia, co wiąże się z brakiem tzw. “dodatku covidowego” dla pracowników” – dodaje.

Jak czytamy w komunikacie, „dyrekcja zaproponowała dodatek pieniężny ze środków własnych szpitala za pracę w strefie czerwonej SOR, lecz pracownicy nie zgodzili się na to rozwiązanie”.

„Obecnie Dyrekcja Szpitala aktywnie szuka sposobu zabezpieczenia personelu do pracy w SOR. Do tego czasu karetki z chorymi mają być kierowane do innych szpitali, co wynika z decyzji przekazanej pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Lekarzowi Koordynatorowi Ratownictwa Medycznego i Wojewodzie Lubelskiemu” – informuje dyrekcja szpitala.

Aktualizacja: Trudna sytuacja w szpitalu SPSK4. Ponad 30 pracowników SOR-u na L4. Pacjenci odsyłani do innych szpitali

Adresy najbliższych placówek posiadających izbę przyjęć lub SOR:

• SOR – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie,
Al. Kraśnickie 100
• Izba Przyjęć Planowych – Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. J. Bożego w Lublinie,
ul. M. Biernackiego 9
• Izba Przyjęć Planowych – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, ul. S. Staszica 16
• Izba Przyjęć Planowych – 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ, Al. Racławickie 23
• Izba Przyjęć Planowych – Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. J. Dukli, ul. Jaczewskiego 7

*

Zachęcamy pracowników szpitala SPSK4 do przesyłania do naszej redakcji wiadomości. Zapewniamy anonimowość. Mail: redakcja @ spottedlublin.pl [proszę usunąć spacje przed i po @].

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Walka o dodatek covidowy.jest się o co bić.W końcu to druga pensja.Dodatek powinien być ale nie 100proc.

  2. Niewolnikami nie są. Nie pasuje to zmienić miejsce no pracy..najłatwiej narażać innych na utraty życia i zdrowia w imię własnego interesu. To nie ten fach na takie zagrywki….bardzo nieładnie