Ponad 930 sztuk podróbek, w tym zabawki, odzież i galanteria, zostało ujawnionych przez funkcjonariuszy lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej w centrum handlowym w Hrubieszowie.
Podróbki w centrum handlowym w Hrubieszowie
W wyniku kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w Hrubieszowie, odkryto blisko 936 sztuk towarów z podrobionymi znakami znanych marek. Były to głównie zabawki, ale także odzież i breloczki samochodowe. Wartość tych produktów, gdyby były oryginalne, przekroczyłaby 60 tysięcy złotych.

Podejrzanie niska cena i jakość zdradziły pochodzenie towaru
Podczas kontroli uwagę zwróciła znacznie niższa jakość wykonania towarów oraz ich podejrzanie niska cena, które wskazywały na podróbki. Zatrzymane produkty naruszały prawa własności intelektualnej, co potwierdziły wstępne oględziny.
Podróbki groźne dla zdrowia
Podrabiane produkty, takie jak zabawki, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników, ponieważ często nie spełniają norm bezpieczeństwa. Tworzone są z wątpliwej jakości materiałów i posiadają niskie właściwości użytkowe. KAS regularnie prowadzi kontrole, aby wspierać twórców i przedsiębiorców, dbając o ochronę ich praw.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, szczególnie gdy stanowi to stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.
Czy zdarzyło się Wam kiedyś natrafić na podróbki? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię