Sprawdź, ile czasu spędzasz na Facebooku. Nowa funkcja już dostępna

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Czy jesteś uzależniony/a od Facebook’a? Nowa funkcja w aplikacji Facebook na iOS i Androida sprawdzi, ile czasu dziennie poświęcasz na przeglądanie treści.

W ubiegłym tygodniu Instagram zaczął wdrażać nowy panel informacyjny, który pokazywał, ile czasu spędzasz na Instagramie, a teraz na Facebooku, który wdraża teraz tę funkcję w aktualnej aplikacji Facebook na iOS i Androidach.

Nowa funkcja Facebooka pozwala użytkownikom ustawić limit czasu spędzania na aplikacji, gdzie wyświetli odpowiedni komunikat o planowanej przerwie. Nowa opcja zapewni także łatwe wyciszanie powiadomień push.

Dzięki nowej funkcji Facebook „Czas spędzony na Facebooku” będziesz w stanie zobaczyć, ile czasu każdego dnia spędziłeś na Facebooku w poprzednim tygodniu.

Jak sprawdzić, ile czasu spędzasz na Facebooku?

W aplikacji Facebook na iOS i Androida możesz znaleźć „Czas spędzony na Facebooku” w menu „Ustawienia i prywatność”. Kliknij Więcej> Ustawienia i prywatność, a następnie przewiń na sam dół i kliknij w „Czas spędzony na Facebooku„. Tam dostaniesz wykres słupkowy tygodnia z czasem użytkowania wyświetlanym według godzin i minut dziennie oraz średnim czasem spędzonym każdego dnia.

Czas spędzony na Facebooku | fot. Dominik Wąsik

Jak sprawdzić, ile czasu spędzasz na Instagramie?

Podoba opcja dostępna jest również na Instagramie. Tutaj przejdź do Twojego konta> Więcej> Ustawienia> Twoja aktywność. Po kliknięciu ukarze Ci się podobne zestawienie wykresów i danych jak na Facebooku.

Chociaż Facebook zaczął testować obie funkcje w sierpniu, nadal nie są w pełni funkcjonalne w dniu premiery. W szczególności narzędzie Facebooka ma poważne ograniczenia, których najbardziej rażącym jest fakt, że w zestawieniu nie jest zliczany czas korzystania z Facebook’a m.in. na komputerze. Dostęp do „Czas spędzony na Facebooku” mamy tylko z poziomu aplikacji.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.