Sprawca podpalenia sanepidu i punktu szczepień w Zamościu zatrzymany. Ukrywał się w Szwajcarii

42-latek podpalił punkt szczepień i sanepid w Zamościu
42-latek podpalił punkt szczepień i sanepid w Zamościu | fot. KMP Zamość

Policjanci z grupy śledczej zatrzymali sprawcę podpalenia budynku zamojskiego sanepidu oraz mobilnego punkt szczepień. 42-latek od czasu podpalenia budynków przebywał na terenie Szwajcarii.

Podpalacz w rękach policji

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku zamojskiego sanepidu doszło na początku sierpnia 2021r. O tym pisaliśmy tu: https://spottedlublin.pl/to-on-podpalil-punkt-szczepien-w-zamosciu-nagroda-za-wskazanie-sprawcy-nagranie/

Mężczyzna w nocy przyjechał rowerem pod punkt szczepień mieszczący w centrum Zamościa. Podłożył ogień za pomocą łatwopalnej substancji i odjechał. Tej samej nocy w podobny sposób podpalił także budynek sanepidu przy ul. Peowiaków w Zamościu.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki powołał grupę śledczą, której zadaniem było ustalenia i zatrzymanie sprawcy. W jej skład weszli policjanci z pionów kryminalnych komendy wojewódzkiej jak i KMP w Zamościu.

„Szereg czynności procesowych doprowadził do wytypowania sprawcy. Wcześniej policjanci powiązali podpalenia budynków ze zniszczeniem w podobny sposób wież telekomunikacyjnych (5G) na terenie gminy Nielisz w 2020 roku” – mówi kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, sprawca po tej akcji wyjechał z kraju i przebywał w Szwajcarii. Został zatrzymany, gdy przekroczył granicę i zmierzał w kierunku miejsca zamieszkania. Dziś usłyszał zarzuty. Zostanie skierowany również wniosek o tymczasowy areszt. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.