Spotkanie Circular WEEEP oraz rozstrzygnięcie konkursu „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”

Centrum Recyklingu spółki EkoPak w Lublinie
Centrum Recyklingu spółki EkoPak w Lublinie | materiały prasowe

W najbliższy poniedziałek, 17 czerwca odbędzie się spotkanie w ramach projektu Circular WEEEP, połączone z uroczystym rozstrzygnięciem konkursu „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”.

Cele i działania projektu Circular WEEEP

Podczas spotkania przedstawione zostaną cele i założenia projektu Circular WEEEP, a także dotychczasowe działania. Uczestnicy, w tym przedstawiciele samorządów i przedsiębiorcy z branży recyklingu, omówią produkcję, użytkowanie oraz naprawę sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także jego recykling.

Problemy i rozwiązania

Podczas spotkania poruszone zostaną istotne kwestie, takie jak:

  • Pojawianie się baterii litowo-jonowych w odpadach komunalnych, w tym e-papierosów.
  • Metody przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w zakładzie przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu, partnera Miasta Lublin.

Analiza rynku i edukacja

Na podstawie ankiet od interesariuszy, przygotowywana jest analiza rynku zużytego sprzętu, która posłuży do opracowania rekomendacji dla producentów i przetwórców. Organizowany jest również konkurs dla młodzieży ze szkół podstawowych w ramach akcji WEEE lives, promujący zbiórkę sprzętu nadającego się do ponownego użycia. Konkursowi towarzyszyć będzie kampania edukacyjna podnosząca świadomość ekologiczną uczniów.

Międzynarodowa współpraca

Miasto Lublin jest partnerem międzynarodowego projektu Interreg Europa Środkowa 2021-2027, którego celem jest wdrożenie lepszych modeli zarządzania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym zgodnie z unijnym Planem działania dotyczącym gospodarki o obiegu zamkniętym.

Rozstrzygnięcie konkursu „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”

Podczas spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”, który miał na celu zwrócenie uwagi na problem wytwarzania odpadów z tworzyw sztucznych. Spośród 357 zgłoszeń wybrano jednego laureata oraz siedem wyróżnień. Prace miały być przeniesione na ekologiczne płócienne torby, promując rezygnację z opakowań foliowych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca, w godzinach 10.00-13.00 w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2, w sali nr 252.

Jakie są Wasze opinie na temat działań promujących gospodarkę o obiegu zamkniętym? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.