Spotkali się, bo myśleli, że nikt ich nie zauważy. Zostali ukarani za złamanie zakazu zgromadzeń

mężczyzna kaptur noc cień
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mandaty po 500 zł – to kara dla czworga młodych ludzi, którzy mimo zakazu zgromadzeń spotkali się na jednym z parkingów. Od 25 marca obowiązują obostrzenia, które wprowadzają m.in. całkowity zakaz zgromadzeń.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na parkingu przy ul. Plażowej w okolicy stawów Echo w Zwierzyńcu. Policjanci patrolujący okolice zauważyli na parkingu grupę młodych osób. Z uwagi na wprowadzone obecnie ograniczenia związane z grupowaniem się osób mundurowi postanowili sprawdzić cel spotkania.

„Napotkani, dwie 19-latki oraz dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23-lat powiedzieli policjantom, że spotkali się w celach towarzyskich. Oświadczyli również, że mają świadomość wprowadzonych ograniczeń, co do przemieszczania się i uczestniczenia w spotkaniach, jednak myśleli, że nikt ich w tym miejscu nie zauważy” – mówi Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Cała czwórka za swoje bezmyślne postępowanie poniosła konsekwencje, interwencja zakończyła się ukaraniem ich mandatami. Przypomnijmy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscu publicznym podlega karze grzywny do 500 zł.

Policjanci apelują, by nie bagatelizować poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem.

Zakaz wychodzenia z domów

Opublikowane we wtorek zmienione rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące stanu epidemii zakazuje od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. organizowania zgromadzeń, a także przemieszczania się.

Obostrzenia nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, np. niezbędnych zakupy, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa.

Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, chyba że z najbliższymi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zakaz wychodzenia z domów. Rząd wyjaśnia, co wolno w związku z nowymi obostrzeniami – PYTANIA i ODPOWIEDZI

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.