Specjalizował się w kradzieży japońskich aut. 27-latek wpadł na terenie Lublina, grozi mu do 10 lat więzienia

27-latek specjalizował się w kradzieży japońskich aut
27-latek specjalizował się w kradzieży japońskich aut | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina udowodnili 27-latkowi dokonania czterech kradzieży samochodów na kwotę 460 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec grudnia na terenie naszego miasta. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Kradł japońskie auta

Na trop 27-latka wpadli policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę pod koniec grudnia na terenie Lublina. Wówczas usłyszał on zarzut kradzieży nissana o wartości 165 tys. zł. Po tym został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą od samego początku typowali 27-latka do innych kradzieży z terenu kraju. Do wszystkich przestępstw doszło latem 2022 r. Jak się okazało, specjalizował się w jednej z japońskich marek. Policjanci na podstawie zgromadzonych materiałów udowodnili mężczyźnie trzy kolejne przestępstwa, do których doszło w Sosnowcu, Rzeszowie i Łodzi.

27-latek usłyszał teraz kolejne zarzuty. Łącznie na swoim koncie na 4 kradzieże samochodów o łącznej wartości ponad 460 tysięcy złotych – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jest tymczasowo aresztowany i grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.