Sokoły z komina lubelskiej elektrociepłowni zjadły zatrutego gołębia. Dwa młode padły [WIDEO]

sokoły lublin otrute
Otrute sokoły na kominie lubelskiej elektrociepłowni

Nie udało się uratować życia dwóch młodych sokołów, które przyszły na świat 20 kwietnia na kominie lubelskiej elektrociepłowni Wrotków. Ptaki zjadły prawdopodobnie zatrutego gołębia.

We wtorek przed południem Internauci obserwujący życie młodych sokołów, które przyszły na świat w budce mieszczącej się na kominie lubelskiej elektrociepłowni Wrotków, zaobserwowali dziwne zachowanie samicy, która miała problem z nogami i nie mogła na nich stanąć. Wyglądało to na paraliż kończyn.

O tym fakcie zostali poinformowani członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego, którzy po otrzymaniu zgłoszenia od razu podjęli się interwencji i weszli na komin elektrociepłowni, by ratować sokoła. Samica na widok ludzi odleciała z gniazda. Ornitolodzy spotkali się z przykrym widokiem w środku gniazda.

Niestety dwa młode padły” – mówi Sławomir Sielicki, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka. – „Trzy pozostały i wyglądają na zdrowe. Będziemy obserwować sokoły i mamy nadzieję, że będzie już dobrze” – dodaje.

Ornitolodzy nie widzą nic o stanie samicy, która dziwnie się zachowywała i uciekła przed ludźmi oraz samcu pozostającym cały czas w powietrzu. – „Na miejscu są ludzie obserwujący, którzy na bieżąco monitorują sytuację” – wyjaśnia Sielicki.

Na czas akcji ratowniczej kamera w gnieździe sokołów na kominie lubelskiej elektrociepłowni została wyłączona. Jak poinformował nas prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”, jeśli będzie wszystko w porządku, to kamera zostanie uruchomiona w najbliższych godzinach.

Prawdopodobną przyczyną śmierci młodych sokołów i dziwnych objawów samicy było silne zatrucie. Ptaki prawdopodobnie zjadły zatrutego/chorego gołębia. Dokładna przyczyna śmierci młodych będzie znana po badaniach toksykologicznych.

Aktualizacja: Sokoły z Lublina zostały otrute – tak wynika z badań. Komu zależało na śmierci ptaków?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kurwa jebani ludzie zwierzę się zatrulo przez was wszystkich szkoda tylko że cierpi przez ludzi jeszcze sobie telewizję z tego zrobili ciekawe co zdychaja a to jeszcze puszczacie idioci jebani