Sobota z opadami śniegu i deszczu. Do tego porywy wiatru do 85 km/h. Ostrzeżenie IMGW

Intensywne opady śniegu w Lublinie
Intensywne opady śniegu w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W sobotę na terenie województwa lubelskiego prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Kolejny dzień ze śniegiem i deszczem

W dzień zachmurzenie duże, wieczorem z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, po południu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Suma opadu miejscami do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Po południu szybki spadek temperatury do około 0°C wieczorem.

Po południu i wieczorem drogi i chodniki mogą być miejscami śliskie. Wiatr umiarkowany i porywisty, po południu wzmagający się chwilami do dość silnego i w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 13:00, 11 marca 2023

Prognozowane opady deszczu i śniegu 11 marca o godz: 13:00

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 16:00, 11 marca 2023

Prognozowane opady deszczu i śniegu 11 marca o godz: 16:00

Prognozowany zasięg opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 19:00, 11 marca 2023

Prognozowane opady deszczu i śniegu 11 marca o godz: 19:00

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w pierwszej połowie nocy w porywach do 70 km/h, później do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. Okresami możliwe zawieje śnieżne.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu i północnego zachodu – czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje od godz. 9:00 w sobotę 11 marca do godz. 2:00 w niedzielę 12 marca. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru oszacowano na 80 proc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.