Śmiertelny wypadek na torach w Lublinie. Trwa ustalanie tożsamości młodego mężczyzny, który rzucił się pod pociąg

Karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w poniedziałek na terenie Lublina. Młody mężczyzna rzucił się pod pociąg Intercity relacji Kołobrzeg – Hrubieszów. Poniósł śmierć na torach.

Młody mężczyzna wtargnął na tory

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek (16.01) około godz. 19 w rejonie al. Witosa w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg Intercity relacji Kołobrzeg – Hrubieszów na szlaku kolejowym z Lublina w kierunku Świdnika potrącił mężczyznę, który wtargnął na tory wprost pod jadący pociąg.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, w tym policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i straż ochrony kolei. Ciało było tak zmasakrowane, że trudno było ustalić tożsamość mężczyzny. Nieopodal miejsca wypadku prawdopodobnie znaleziono jego dokumenty. Na miejscu tragicznego wypadku śledczy prowadzili działania pod nadzorem prokuratura.

Nie wiadomo jeszcze, ile lat miał mężczyzna, który zginął rozjechany rzez pociąg, ani dlaczego doszło do tak koszmarnego zajścia. Pracujący nad sprawą śledczy nie wykluczają, że młody mężczyzna targnął się na swoje życie. Policjanci wstępnie wykluczyli, by do śmierci dwudziestokilkuletniego mieszkańca powiatu lubelskiego przyczyniły się osoby trzecie.

Pociągiem relacji Kołobrzeg – Hrubieszów podróżowało około 50 pasażerów. Kontynuowali oni podróż autobusem.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, pod całodobowym numerem telefonu 733 588 900. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.